Informacje duszpasterskie

Jak poprawnie przyjmować Komunię św. na rękę (film)

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA ZAMIERZAJĄ ZAWRZEĆ:

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, zobowiązany jest zgłosić je do Kancelarii Parafialnej.

POSZCZEGÓLNE PRZESZKODY DO WAŻNEGO ZAWARCIA MAŁŻEŃSTWA

Intencje Mszy św.
  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa na końcu czasów oraz w tajemnicy świąt Bożego Narodzenia. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.
  2. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne, szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane codziennie o godz. 17.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Spowiadać będziemy codziennie przed Mszą Świętą poranną i wieczorną.
    • Odwiedziny chorych ze spowiedzią już przedświąteczną będą w pierwszy piątek i sobotę. W pierwszy piątek od 8.30 - Klecie, Bukowa i Brzostek, natomiast w pierwszą sobotę od godz. 8.30: Nawsie Brzosteckie, Wola Brzostecka i Zawadka Brzostecka. Chorych prosimy zgłaszać do czwartku włącznie.
  4. W czwartek pół godziny przed Mszą Świętą zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji powołań wraz ze wspólnotą „ Galilea”, natomiast w sobotę od godz. 16.00 zapraszamy do modlitwy różańcowej wynagradzającej zniewagi Niepokalanemu Sercu Maryi wraz z „Grupą Modlitewną”.
  5. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej będzie wstawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszach Świętych o godz. 7.00 i 8.30 zmiana tajemnic różańcowych. Taca z tej niedzieli przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne.
  6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:
    • W środę, 30 listopada, świętego Andrzeja Apostoła
    • W sobotę, 3 grudnia, świętego Franciszka Ksawerego
  7. Bardzo serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w minionym tygodniu. Natomiast 28 listopada i 3 grudnia, po Mszy Świętej o godz. 7.30, prosimy następujące osoby: Martę Czekaj, Małgorzatę Woźniak, Dorotę Nawracaj, Lucynę Szczepanik, Bogusławę Woźniak, Dorotę Czajka, Elżbietę Żyra
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy obfitości Bożych łask. Natomiast zmarłych z naszych rodzin, zmarłych: Irenę Ziębę, Mieczysława Pietrzyckiego oraz Marlenę Kalejtę-Klein, której pogrzeb będzie we wtorek, o godz. 14.00, polecajmy miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie…