Informacje duszpasterskie

UROCZYSTOSĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA N.M.P. ROK „A”- 08.12.2019 r.

1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na Matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez grzechu pierworodnego.
  2. W najbliższych dniach będziemy wspominać bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii: 13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia tegoż samego roku dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku. Święty Jan Paweł II ciągle przypominał: …ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”.
  3. W najbliższy piątek i sobotę będą odwiedziny chorych ze spowiedzią i Komunią Świętą. W piątek chorzy Ks. Piotra Filipka, a w sobotę chorzy Ks. Przypka. Chorych prosimy zgłaszać do czwartku włącznie.
  4. Ze względu na zbliżające się święta i związane z nimi wydatki w tym miesiącu nie będziemy zbierać ofiar na cele inwestycyjne w parafii.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy nabyć przy wyjściu z kościoła, a także w zakrystii.
  6. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:
    • W piątek, 13 grudnia, świętą Łucję
    • W sobotę, 14 grudnia, świętego Jana od Krzyża
  7. Po zakończeniu Mszy Świętej zapraszamy dzieci do błogosławieństwa.
  8. Bardzo serdecznie dziękujemy za trud sprzątania kościoła w minionym tygodniu.
    Natomiast 9 i 14 grudnia na godzinę 7.30 prosimy następujące osoby: Nowicka Sylwia, Wołowiec Stanisław, Szczepańska Renata, Nawracaj Renata, Piątek Kazimierz, Dziedzic Jan
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia, składamy serdeczne życzenia. Natomiast zmarłych z naszych rodzin, zmarłych parafian, szczególnie zmarłą w minionym tygodniu Zuzannę Wójcik polecajmy miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie…