[ str 11] [ str 10 ] [ str 9 ] [ str 8 ] [ str 7 ] [ str 6 ] [ str 5 ] [ str 4 ] [ str 3 ] [ str 2 ] [ str 1 ]


10 kwietnia 2011 r. w naszej parafii miały miejsce obchody 71. rocznicy Zbrodni Katyńskiej oraz 1. rocznicy Tragedii Smoleńskiej. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą, po której brzosteckie Gimnazjum przedstawiło przepiękny program artystyczny. Następnie wszyscy przemaszerowali pod Pomnik Katyński, gdzie złożono kwiaty i znicze.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 

 


 

2 kwietnia 2011 r. obchodziliśmy szóstą rocznicę śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęła się na dziedzińcu Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Kleciach o godz. 19:30, skąd nastąpiło przejście do kościoła. O godz. 20:30 została odprawiona Msza św., po której młodzież z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II przedstawiła program artystyczny. Po zakończeniu zebrani odśpiewali "Barkę", ulubioną pieśń Ojca Świętego.
 

 

Zobacz więcej zdjęć

 

 


 

21 marca 2011 r.

Wizyta w Środowiskowym Domu Samopomocy

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 

 


 

20 marca 2011 r. przeżywaliśmy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Myślą przewodnią tegorocznej II Niedzieli Wielkiego Postu, Niedzieli ,,Ad Gentes” było hasło: ,,Mieć jednego ducha i jedno serce. W naszej parafii, tradycyjnie już, misyjną jałmużnę zbierali do puszek przy kościele członkowie Ogniska Misyjnego ze Szkoły Podstawowej w Brzostku i Zespołu Szkół w Nawsiu Brzosteckim. Za każdą ofiarę złożoną na pomoc polskim misjonarzom składamy serdeczne ,,Bóg zapłać”.

 

 


 

9 marca 2011 r. rozpoczął się okres Wielkiego Postu, w którym przygotowujemy się przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego do Świąt Wielkanocnych. Po Mszy św. wieczornej dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymały modlitewniki.

 

 

 


 

6 stycznia 2011 r.  w święto Objawienia Pańskiego dzieci z Oratorium przedstawiły przepiękne Jasełka, za które parafianie serdecznie dziękują siostrom zakonnym pracującym w naszej parafii, dzieciom które włożyły wiele wysiłku, aby opanować swoje role oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniu.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 

 


 

26 grudnia 2010 r.  po Mszy św. o godz. 11.30 nastąpiło rozesłanie kolędników misyjnych. Podczas tegorocznej akcji kolędniczej przebiegającej pod hasłem ,,Ołówek zamiast karabinu” grupy kolędników misyjnych ze Szkoły Podstawowej w Brzostku i z Zespołu Szkół w Nawsiu Brzosteckim pomogą dzieciom w Ugandzie. Połowa mieszkańców nie ma dostępu do wody pitnej. Na jednego lekarza przypada 25 tysięcy pacjentów, zaś szkoła jest często niespełnionym marzeniem. Ale największym dramatem ugandyjskich dzieci jest niekończąca się woja domowa. Wielu ich afrykańskich rówieśników dzieciństwo spędza na froncie z karabinem w ręku.

        Przedsięwzięcie kolędników misyjnych prowadzone jest pod patronatem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Zakończone zostanie w uroczystość Objawienia Pańskiego, będącym jednocześnie Dniem Misyjnym Dzieci.

 

 

 


23 grudnia 2010

Młodzież KSM wraz z ks. Zbigniewem i Siostrami Zakonnymi przygotowywała wystrój kościoła na Święta Bożego Narodzenia.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 

 


 

 

3 grudnia 2010 r.

         Zarząd Podkarpackiej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych przyznał w tym roku ks. dr. Janowi Cebulakowi prestiżową nagrodę „Podkarpackiego Orderu Wdzięczności”.

        Wyróżnienie to nadawane jest corocznie przez środowisko osób niepełnosprawnych dla: osób, instytucji i samorządów, które w znaczący sposób przyczyniają się do poprawy warunków życia osób niepełnosprawnych, zamieszkałych na terenie całego województwa.

        Gratulujemy tak znamienitego wyróżnienia, które jest zwieńczeniem osiągnięć dokonanych w parafii Brzostek. Zapewne, nagroda ta stanie się symbolem wdzięczności za szczególne zaangażowanie, siłę woli i serca dla osób potrzebujących.

 

 

 

 

 

 


 

1 listopada 2010 r.

Kościół wspomina w tym dniu nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli tych beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych, którzy osiągnęli zbawienie.

O godz. 14.00 została odprawiona Msza św. po której odbyła się procesja na cmentarz. Podczas procesji modliliśmy się za naszych bliskich zmarłych.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 

 


 

9 października 2010 r.
W przeddzień Dnia Papieskiego młodzież z naszej parafii wraz z ks. Markiem Jaworskim wyruszyła na szlak wędrówki ks. Karola Wojtyły z 1953r.
Siedmioosobowa grupa rozpoczęła wyprawę w miejscowości Wołosate. Po osiągnięciu celu jakim była Tarnica (1346 m n.p.m.) – najwyższy szczyt w Bieszczadach wznoszący się na krańcu pasma połonin, chwila odpoczynku i kostka czekolady, a następnie powrót na szlak w kierunku Ustrzyk Górnych. Po zakończeniu pieszej wędrówki kubek gorącej herbaty. W drodze powrotnej młodzież odmówiła różaniec w dziękczynieniu za piękną pogodę, a także o rychłą beatyfikację Jana Pawła II.
 

 

Zobacz więcej zdjęć

 

 


 

14 września 2010 r. obchodziliśmy parafialny odpust Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczystej sumie o godz. 11.00 przewodniczył nasz Rodak ks. Szymon Nosal, który także wygłosił kazanie. Uroczystość zakończyła się drogą krzyżową wynagradzającą za zniewagi i profanacje krzyża.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 

 


 

13 września 2010 r. oddawaliśmy cześć Matce Bożej podczas Nabożeństwa Fatimskiego, któremu przewodniczył ks. dziekan Emil Midura, a kazanie wygłosił ks. Szymon Nosal. Po Mszy św. odbyła się procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

15 sierpnia 2010 r. w Uroczystość Wniebowzięcia NMP liczna grupa brzosteckich parafian wzięła udział w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Przeczycy. Pątnicy pod przewodnictwem ks. Marka Jaworskiego i kleryka Patryka Smolenia modlitwą i śpiewem wychwalali Maryję na 7-kilometrowej trasie. O godz. 11.00 na placu przykościelnym została odprawiona uroczysta suma, której przewodniczył Ordynariusz tarnowski Ks. Biskup Wiktor Skworc.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

W dniach od 5 do 17 lipca w naszej parafii przeżywaliśmy „WAKACYJNE ORATORIUM 2010”.

Wspólna modlitwa, zabawa, śpiew, liczne wycieczki, jak również pomoc bliźnim pozwoliły najmłodszym parafianom jeszcze lepiej poznać i zbliżyć się do Pana Jezusa.  Inicjatywa ta pozwoliła, aby dzieci poświęciły swój czas na lepsze spędzanie go z kolegami, zarazem odkrywając wartości pomagające w dobrym, chrześcijańskim życiu. Tegoroczne Oratorium cieszyło się ogromnym zainteresowaniem dzieci, ponieważ brało w nim udział powyżej 90 osób. Za to, że tak wyjątkowe przedsięwzięcie zostało zrealizowane, dziękujemy siostrom zakonnym, księżom, animatorom oraz sponsorom.

 

 

                                                     Zobacz więcej zdjęć:


 

18 lipca 2010 r.  parafia oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej zorganizowały Piknik Rodzinny. W programie znalazło się wiele różnych atrakcji. Jedną z nich była loteria fantowa, która podobnie jak w ubiegłym roku cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na pikniku wystąpiły aż trzy zespoły muzyczne, Kapela Ludowa "Brzostowianie", teatrzyk "Biedronki" i dzieci z Oratorium. Pogoda dopisała więc wszyscy bawili się świetnie.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

W dniach od 11.07 do 17.07.2010 r. przedstawiciele naszej Liturgicznej Służby Ołtarza przebywają na turnusie rekolekcyjnym w Kotani koło Nowego Żmigrodu. Są wśród nich kandydaci na animatorów LSO: Grzegorz Szwed i Jarosław Stawarz - uczniowie III klasy Gimnazjum oraz lektorzy: Grzegorz Szybist i Damian Matyasik. Będąc na turnusie - chłopcy podnoszą swoje kwalifikacje ministranckie, zaprzyjaźniają się z innymi ministrantami z naszej diecezji oraz miło spędzają kolejny tydzień wakacji, poznając piękno przyrody Magurskiego Parku Narodowego. Zatem poprzez modlitwę i zabawę dla większej chwały  Bożej i ku pożytkowi ludzi.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

W dniach od 28.06.2010r. do 03.07.2010r. w salce katechetycznej im. Jana Pawła II w Brzostku odbyły się warsztaty dla dzieci pt. „Misyjne wakacje z Bogiem” zorganizowane przez p. katechetki, których celem była formacja chrześcijańska prowadzona w duchu misyjnym. W zajęciach brała udział grupa ok.21 dzieci należących do ogniska misyjnego parafii Brzostek, oraz innych chętnych, którym podobała się taka forma spędzania wakacyjnego czasu. Czas wypoczynku, spacerów, sportowych rozgrywek, wycieczek, zajęć plastycznych był tak pomyślany, aby dzieci uczyły się wspólnego przebywania razem mimo różnego wieku, a także mogły poznać różne części świata. Ciekawym wyzwaniem dla dzieci było tworzenie postaci reprezentujących poszczególne kontynenty misyjne. Największym powodzeniem cieszyły się jednak konkursy, które miały formę zabawy, a nagrodami były łakocie. Za pełne poświęcenia zaangażowanie i młodzieńczy zapał bardzo serdecznie dziękujemy animatorom misyjnym: Agnieszce Bachara, Oli, Paulinie, Karolinie Grygiel i Patrycji Zięba.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

1 lipca 2010 r. w salce katechetycznej w Brzostku miał miejsce konkurs liturgiczny. Wzięli w nim udział przedstawiciele naszej liturgicznej służby ołtarza, którzy czuli się na siłach, by podołać trudnym pytaniom. Pytania obejmowały m. in. zagadnienia związane z: liturgią, teologią, historią Kościoła czy pobożnymi zwyczajami. Laureatom (finalistom) gratuluję a innych zapraszam na kolejne konkursy mówiąc "nie lękajcie się".

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

10 czerwca 2010 r. uroczystą Mszą Św. o godz. 18.00 zakończyliśmy oktawę Bożego Ciała. Tradycyjnie w tym dniu po nabożeństwie oraz procesji dokonuje się poświęcenia wianków oraz błogosławieństwa małych dzieci.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

09 czerwca 2010 r. miał miejsce integracyjny grill, na który przybyli ministranci i przedstawicielki oratorium, które prowadzą siostry zakonne. Dzięki gościnności sióstr zakonnych mogliśmy spędzić miłe popołudnie i wieczór w doborowym towarzystwie, na który składała sie modlitwa i zabawa. Składam podziękowanie również sponsorowi kiełbasek grillowych p. Sarnie, który już nie po raz pierwszy wspomaga miejscowy LSO, by nie podupadał na ciele w służeniu Panu Jezusowi przy Ołtarzu.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

3 czerwca 2010 r. w Uroczystość Bożego Ciała przy kaplicy św. Leonarda w Kleciach została odprawiona uroczysta Eucharystia, po której wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem ul. Węgierską, ks. Ostafińskiego i Słoneczną w kierunku kościoła parafialnego.
          Pierwszy ołtarz był przy kaplicy św. Leonarda, drugi na ul. Ks. Ostafińskiego przy domu Państwa Bacharów, trzeci na rozwidleniu ul. Słonecznej i Węgierskiej przy posesji Państwa Majewskich, a czwarty w kościele gdzie nastąpiło zakończenie procesji. W procesji wzięły udział poczty sztandarowe OSP w Brzostku i Nawsiu Brzosteckim, bardzo liczna grupa parafian dorosłych, młodzież, dzieci pierwszokomunijne oraz te najmłodsze dzwoniąc i sypiąc kwiaty.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

24. 05. 2010r. odbyła się pielgrzymka komunijna do Kalwarii Pacławskiej i Krasiczyna. W programie pielgrzymki przewidziano coś dla ducha i ciała. A mianowicie uczestniczyliśmy w Mszy św. w kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej, następnie posililiśmy ciało bo było zbyt już wątłe. Następnie po krótkim indywidualnym czasie wolnym, udaliśmy się do zamku w Krasiczynie, gdzie mogliśmy się przez chwilę poczuć jak książęta. W Krasiczynie zwiedzaliśmy zamek z jego podziemiami oraz przepiękne ogrody. Później zmęczeni a niektórzy wykończeni udaliśmy się do domu.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

16 maja 2010 r. mimo chłodu i deszczu 62 dzieci z klas II przyjęło po raz pierwszy w swoim życiu do serduszka Pana Jezusa w Komunii Świętej. Życzymy dzieciom komunijnym, by Chrystus eucharystyczny często mógł gościć w ich sercach. Niech ta przyjaźń rozpromienia i rozwesela  ich dziecinne życie, a Maryja niech wyprasza u swego Syna potrzebne łaski na każdy dzień.

 

Brzostek - klasa II a

Brzostek - klasa II b

Nawsie Brzosteckie

1.     Kamila Gaweł

2.     Szymon Golec

3.     Jakub Kalita

4.     Krzysztof Kawalec

5.     Sebastian Kumiega

6.     Karolina Lechwar

7.     Agata Lipka

8.     Patrycja Micek

9.     Paulina Przewoźnik

10.   Paulina Ras

11.   Martyna Samborska

12.   Dawid Stanisz

13.   Anna Synowiecka

14.   Arkadiusz Szarek

15.   Oliwia Szarek

16.   Konrad Szarek

17.   Szymon Szczepanik

18.   Rafał Szukała

19.   Karolina Szybist

20.   Monika Trojan

21.   Katarzyna Tyburowska

22.   Kacper Wojdyła

1.     Katarzyna Augustyn

2.     Aleksandra Boczar

3.     Dominik Dziedzic

4.     Szymon Dziedzic

5.     Kamila Kobak

6.     Sebastian Kobak

7.     Marcin Kolbusz

8.     Amanda Komisarz

9.     Maksymilian Kurcz

10.   Hubert Lesiak

11.   Filip Leśniak

12.   Michał Liszka

13.   Sylwia Marcinek

14.   Konrad Michoński

15.   Patryk Mroczek

16.   Jakub Nowicki

17.   Oliwia Pietrzak

18.   Wojciech Pruchnik

19.   Kamil Pytlak

20.   Oliwia Siarkowska

21.   Dominik Sobczyk

22.   Natalia Stawarz

23.   Katarzyna Surdel

24.   Bernadetta Szukała

25.   Klaudia Trychta

26.   Bartosz Zięba

1.      Krzysztof Bielański

2.      Kinga Grygiel

3.      Fabian Hołowicki

4.      Krzysztof Kalina

5.      Natalia Kawalec

6.      Krzysztof Rakowski

7.      Kamil Staniszewski

8.      Adrianna Szpara

9.      Krystian Tylus

10.   Grzegorz Trychta

11.   Maria Wal

12.   Agata Wilusz

13.   Jakub Wójtowicz

14.   Przemysław Zięba

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

15 maja 2010 r. młodzież KSM-u wraz z Księdzem Asystentem zorganizowała sobie spotkanie na świeżym powietrzu połączone ze śpiewem, rozważaniem Pisma Świętego, modlitwą wspólnotową, ogniskiem i pieczeniem kiełbasy."
 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

9 maja 2010r. dzieci z klas trzecich przeżywały rocznicę I Komunii Świętej. Uczestniczyły czynnie w Eucharystii poprzez czytanie Słowa Bożego, przynosząc dary ofiarne i odnowienie swych przyrzeczeń polecając się opiece Matki Bożej.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

3 maja 2010 roku

Tegoroczne uroczystości 3-Maja rozpoczęły się uroczystą Mszą świętą w intencji Ojczyzny i strażaków-ochotników odprawioną przez ks. Marka Jaworskiego, który również wygłosił okolicznościową homilię. Następnie poczty sztandarowe, strażacy oraz władze samorządowe złożyły wiązanki kwiatów w miejscach pamięci narodowej. Kolejnym punktem uroczystości był przepiękny montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów z Zespołu Szkół oraz chór parafialny z Siedlisk-Bogusz. Program został przygotowany przez ks. Leszka Porembę oraz nauczycieli: Renatę Wadas, Annę Żmudę i Franciszka Ogrodnika. Wystąpiła również Kapela Ludowa „Brzostowianie”.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

12 kwietnia 2010 roku obchodziliśmy 70-rocznicę zbrodni katyńskiej. O godz. 10.00 została odprawiona Msza św. w intencji zamordowanych oficerów Wojska Polskiego i policjantów Policji Państwowej rodem z Ziemi Brzosteckiej oraz ofiar tragedii pod Smoleńskiem, która miała miejsce w sobotę 10 kwietnia. Po Mszy św. młodzież z Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Brzostku wykonała okolicznościowy program artystyczny. Następnie poczty sztandarowe, licznie zebrani parafianie oraz zaproszeni goście przeszli na teren Warsztatów Terapii Zajęciowej gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Złożyły się na nią przemówienia, wykład pt. „Prawda Katyńska”, wspomnienia z udziałem rodzin pomordowanych, Apel Poległych oraz posadzenie pamiątkowych brzostów.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

11.04.2010 r. - Święto Miłosierdzia Bożego. Jest to jednocześnie Święto Patronalne Caritas. W Godzinie Miłosierdzia odmówiona została Koronka i odprawiona Eucharystia w intencji Caritas, oraz wszystkich chorych i cierpiących. Uczniowie ze SP w Brzostku złożyli w darze ofiary zbierane do skarbonek wielkopostnych.

 

 


 

4 kwietnia 2010 roku obchodziliśmy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Rozpoczęła się ona procesją rezurekcyjną wokół kościoła o godz. 6.00. Po procesji i błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem została odprawiona Msza Święta z udziałem Straży Pożarnej z Brzostku i Nawsia Brzosteckiego, chóru parafialnego i licznie zgromadzonych parafian i gości. Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał!

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

3 kwietnia 2010 dzieci z Koła Misyjnego w Brzostku wraz z Panią Katechetką zgromadziły się na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Podczas adoracji przy Bożym Grobie wśród wielu próśb i podziękowań, były też wezwania misyjne o łaski potrzebne dla misjonarzy na ich trudnej misyjnej „drodze krzyżowej”, za dzieci z krajów misyjnych i o powołania misyjne. Czas zadumy nad GROBEM JEZUSA był też czasem wypraszania łaski życia wiecznego dla zmarłych misjonarzy, których groby rozsiane są po całym świecie.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

3 kwietnia 2010 roku w Wielką Sobotę przed południem zostały poświęcone pokarmy na stół wielkanocny. Adoracja przy Bożym Grobie trwała od godz. 7.00 a strażacy z OSP w Brzostku i Nawsiu Brzosteckim pełnili wartę przy Bożym Grobie. O godz. 18.00 rozpoczęła się Wigilia Paschalna z liturgią światła i wody zakończona Wielkanocną Eucharystią

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

2 kwietnia 2010 r.

Wielki Piątek jest dniem najgłębszej żałoby; dniem skupienia, powagi, wzmożonej pobożności i gorliwych praktyk religijnych. W naszej parafii o godz. 16.00 rozpoczęła się Liturgia Męki Pańskiej Drogą Krzyżową. Po niej nastąpiło wysłuchanie Słowa Bożego, Adoracja Krzyża i Komunia Święta. Na zakończenie Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Bożego Grobu. W tym roku w Wielki Piątek przypadała piąta rocznica śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II. Z tej okazji od godz. 20:30 adorację prowadziła młodzież z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku.
 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

1 kwietnia 2010 r. w Wielki Czwartek o godz. 18.00 została odprawiona uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej, która rozpoczęła Triduum Paschalne.  Po Mszy św. Najświętszy Sakrament został przeniesiony do kaplicy adoracji, zwanej "Ciemnicą" (na pamiątkę uwięzienia Pana Jezusa po Ostatniej Wieczerzy). Dzień ten jest równocześnie dniem kapłańskim dlatego przedstawiciele poszczególnych grup parafialnych złożyli księżom pracującym w naszej parafii życzenia. Tradycyjnie o godz. 20.00 odbyła się Droga Krzyżowa do Krzyża Jubileuszowego.

 

 

Galeria zdjęć - Msza św. Wieczerzy Pańskiej

 

 

 

Galeria zdjęć - Droga Krzyżowa

 


 

Dnia 01. 04. 2010 r. grupa ministrantów i dziewczynek z Oratorium prowadzonego w naszej parafii przez siostry zakonne odbyły pielgrzymkę autokarową. Miejscem pielgrzymki były: katedra rzeszowska, a w niej Msza krzyżma św. pod przewodnictwem Ks. bpa Kazimierza Górnego i prezbiterium rzeszowskiego. Następnie udaliśmy się do Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie, gdzie gościli nas klerycy, a wśród nich kl. Paweł i Patryk Smoleń (brzosteccy rodacy). Po zaspokojenia intelektu i ducha, był jeszcze czas na pokarm dla ciała. Miejscem zaspokojenia potrzeb cielesnych, w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w dębickim macdonaldzie.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

28 marca 2010 obchodziliśmy Niedzielę Palmową, która rozpoczyna okres przygotowania duchowego do świąt wielkanocnych, będącego wyciszeniem, skupieniem i przeżywaniem męki Chrystusa. Na Mszach św. odczytana była Męka Pańska, a na sumie odbyło się poświęcenie palm, symbolu odradzającego się życia.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

28 marca 2010 odbyły się XXV Światowe Dni Młodzieży na szczeblu diecezjalnym pod  hasłem „Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?". W  Jaśle uroczyste obchody rozpoczęły się o godzinie 10:00 zawiązaniem  wspólnoty (plac Zespołu Szkół Budowlanych) oraz Drogą Krzyżową z  przejściem do kościoła OO. Franciszkanów. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej młodzież uczestniczyła w Konferencji na temat obrony Krzyża. Następnie odbyła się Msza Święta pod przewodnictwem ks. bp. Edwarda Białogłowskiego oraz poświęcenie i konkurs palm.  Młodzież z naszej parafii również wzięła udział w tych uroczystościach a palmy przygotowane przez młodych z naszej parafii zajęły trzecie miejsce.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

26.03.2010  – „Życie człowieka jest święte od pierwszej chwili jego  poczęcia. Nigdy i nikomu nie wolno się na nie porwać” (Kard. Stefan  Wyszyński). W duchu powyższych słów oraz Dnia Świętości Życia, parafialna  Akcja Katolicka i nauczyciele ze Szkoły w Nawsiu Brzosteckim czytali  rozważania podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej przygotowane przez p.  katechetkę Marzenę Grygiel. Refleksje związane były także z uroczystością  Zwiastowania Pańskiego oraz Duchową Adopcją Dziecka Poczętego. Modlitwę prowadził opiekun Oddziału ks. Zbigniew Pałka.
 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

21.03.20210 r. Dzieci z Koła Misyjnego w Brzostku i w Nawsiu Brzosteckim pod kierunkiem Pań Katechetek własnoręcznie wykonały palmy wielkanocne, które dziś rozprowadzały po Mszach świętych. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na cele misyjne.

 

 

 

 


 

09. 03. 2010 r. na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Brzostku odbył się kolejny mecz piłki nożnej w ramach turnieju ministrantów, który odbywa się w dekanacie brzosteckim. Naprzeciw siebie stanęły drużyny LSO Gogołów i LSO Brzostek. Po zaciętym meczu (12:11) lepszymi okazali się jednak Goście, i to oni zajęli III miejsce w kategorii starszych drużyn ministranckich w ramach rozgrywanego turnieju ministranckiego.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

W dniu 26 lutego zakończył się II turnus zimowiska zorganizowany przez Caritas dla dzieci z dekanatów: Strzyżów, Frysztak, Dębowiec, Nowy Żmigród, Brzostek, Boguchwała. Z naszego dekanatu były między innymi dzieci z Brzostku, Januszkowic i Gogołowa.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

W dniach od 13 do 20 lutego 2010 r. w Lipinkach koło Gorlic odbywał się turnus ministrancki, podczas którego ministranci szkolili się pod okiem Księży, Kleryków i Animatorów LSO na tzw. lektorów czyli takich ministrantów, którzy będą czytać Pismo św. w czasie Eucharystii. Wśród wielu ministrantów byli również i nasi: Damian Matyasik i Michał Krzyszczuk - Damian uczeń Szkoły Podstawowej w Nawsiu Brzosteckim a Michał uczęszcza do Szkoły Podstawowej w Brzostku. Życzymy im wytrwałości w pięknym deklamowaniu Słowa Bożego podczas Eucharystii i życiem Nim na co dzień.
 

 

 

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

W dniach od 12 do 19 lutego 2010 r. w Zaczerniu koło Rzeszowa odbywał się turnus Liturgicznej Służby Ołtarza, który miał przygotować starszych ministrantów na Animatorów krzyżowych LSO w naszej diecezji. Wśród uczestników tego szkolenia byli obecni również i nasi ministranci, którzy przygotowują się do zaszczytnej roli w Kościele, jaką jest animator krzyżowy LSO. Byli to: Jarosław Stawarz i Grzegorz Szwed - obaj uczniowie II klasy Gimnazjum w Brzostku. Gratulujemy podjęcia decyzji bycia animatorem LSO oraz życzymy wytrwałości w tym postanowieniu a później radosnego służenia przy ołtarzu Pana pomocną dłonią i umysłem.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

10 lutego 2010 r. w naszej parafii miało miejsce niecodzienne wydarzenie – przybyli przedstawiciele Akcji Katolickiej z dekanatu brzosteckiego. Uroczystość rozpoczęto Mszą Św. koncelebrowaną pod przewodnictwem Ks. Prałata Stanisława Potery z Rzeszowa -  Kościelnego Asystenta Diecezjalnego Akcji Katolickiej, który też wygłosił homilię nawiązująca do Liturgii Czytań. Następnie miało miejsce spotkanie formacyjne w nowej auli na Warsztatach Terapii Zajęciowej. Gościło ponad 40 osób na czele z Panią Janiną Błażej – Prezesem Akcji Katolickiej z Rzeszowa oraz innymi Członkami Zarządu Diecezjalnego. Licznie przybyli Duszpasterze z dekanatu brzosteckiego wraz z Ks. Mariuszem Cymbałą – Asystentem Dekanalnym, Ks. Proboszczem Dr. Janem Cebulakiem, Proboszczami z parafii: Dąbrówka, Sowina, Bieździedza i innymi oraz naszym opiekunem i Ks. Dr. Zbigniewem Pałką. Zebranie prowadziła Pani J. Błażej oraz Ks. S. Potera, który wygłosił interesującą  prelekcję o fobii antychrześcijańskiej we współczesnym świecie. Potem parafialne Oddziały złożyły sprawozdania z działalności i była dyskusja. Wspaniałą atmosferę obrad tworzył Gospodarz – Ks. Jan Cebulak oraz elegancki poczęstunek przygotowany przez Kierowniczkę kuchni i Instruktorów WTZ oraz Panie z brzosteckiego Oddziału Akcji Katolickiej. Na zakończenie Goście otrzymali egzemplarze archiwalne naszej gazety parafialnej „Światło” oraz zwiedzali wystawy.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

9 lutego 2010 r. na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Brzostku odbyła się kolejna faza eliminacji rozgrywek piłki nożnej ministrantów dekanatu brzosteckiego. Naprzeciw siebie stanęli ministranci z gimnazjum brzosteckiego i gimnazjum z Sieklówki. Lepsi okazali się Goście, i to oni przeszli do kolejnej rundy rozgrywek piłki nożnej wśród ministrantów.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

5 lutego 2010 roku po odbytym kursie lektorskim, w Kościele OO. Franciszkanów w Jaśle o godz. 13. 00 dziesięciu ministrantów z naszej parafii przez posługę ks. bpa Edwarda Białogłowskiego otrzymało błogosławieństwo na lektora. Od tego momentu będą oni mogli oficjalnie czytać Słowo Boże w czasie Eucharystii i innych nabożeństw liturgicznych. Wspomnianym chłopcom- lektorom i ich rodzinom gratulujemy oraz życzymy wielu łask Bożych w dziele ewangelizacji, do której zostali posłani przez błogosławieństwo lektorskie.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

30 stycznia 2010 r. w salce parafialnej w Brzostku odbył się dekanalny kurs lektorski. Wzięło w nim udział 31 ministrantów - kandydatów na lektorów, którzy będą mogli po przyjęciu błogosławieństwa od ks. bpa oficjalnie czytać Pismo święte w Kościele. Wykaz parafii, które wysłały kandydatów na lektorów, aby mogli odbyć kurs lektorski w parafii Brzostek w dniu 30. 01. 20010 r. :
     z parafii Brzostek 10
     z parafii Bieździedza 6
     z parafii Gogołów 2
     z parafii Kołaczyce 2
     z parafii Jasło - Dąbrówka 4
     z parafii Januszkowice 4
     z parafii Brzyska 3

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

24 stycznia 2010 r.  na Mszy św. o godz. 11.30 wystąpiła Kapela Ludowa Pogórzanie z Podkarpackiej Szkoły Wyższej im. Bł. Władysława ks. Findysza w Jaśle. Kapela wykonała znane i popularne kolędy oraz pastorałki.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

23 stycznia 2010 mieszkańcy Bukowej już po raz kolejny zorganizowali w Domu Ludowym "opłatek noworoczny", na który złożyły się jasełka w wykonaniu dzieci szkolnych, modlitwa i łamanie się opłatkiem oraz zabawa taneczna.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

W dniu 6 I 2010 r. przeżywaliśmy Uroczystość Objawienia się maleńkiego Jezusa Trzem Mędrcom ze wschodu. W tym dniu również dzieci należące do Papieskiego Dzieła Misyjnego obchodziły Misyjny Dzień Dziecka. Członkowie „Ogniska Misyjnego” ze Szkoły Podstawowej w Brzostku i Zespołu Szkół w Nawsiu Brzosteckim przygotowali w tym dniu przed Mszą św. o godz. 16.30 „modlitewną Adorację przy Bożym żłóbku”, śpiewały kolędy i modliły się za wszystkie dzieci świata, które Go jeszcze nie poznały. W sposób czynny włączyły się w Liturgię czytań, śpiew psalmu oraz modlitwę wiernych w której prosiły za misjonarzy, aby ukazali im Nowonarodzonego Króla wszechświata, którego z taką wytrwałością i tęsknotą poszukiwali Trzej Królowie. Swoje prośby skierowali również za dzieci z Pakistanu oraz kolędników misyjnych, którzy z tak wielkim poświęceniem ewangelizowali w tym roku odwiedzane rodziny naszej parafii, które hojnie ich wsparli. Podczas procesji z darami Trzej Królowie przynieśli:

Świecę w kolorach pięciu kontynentów. To dar symbolizujący pragnienia ludzkich serc, by ludzie wszystkich kontynentów poznali Światłość, którą jest Jezus Chrystus.

Kolor zielony - nawiązuje do zieleni afrykańskich lasów tropikalnych.

Kolor czerwony - podkreśla kolor skóry Indian, rdzennych mieszkańców Ameryki

Kolor biały - oznacza Europejczyków.

Kolor niebieski - symbolizuje Australię i Ocean Spokojny

Kolor żółty - przypomina najliczniejsze na świecie ludy Azji.

Białego Gołębia - jako symbol pokoju, a wraz z nim przynieśli najgłębsze pragnienia dzieci z całego świata do beztroskiego dzieciństwa bez wojen i przemocy.

Trzecim darem były Chleb i wino. To symbol największego i najpiękniejszego daru, jaki można ofiarować. To symbol wcielonego Słowa, które z miłości do człowieka staje się dla niego pokarmem. Składając je Bogu, prosili dla nas wszystkich o odwagę stawania się chlebem dla tych, których codziennie spotykamy na swoich drogach.

 

 

Zobacz więcej zdjęć