[ str 11] [ str 10 ] [ str 9 ] [ str 8 ] [ str 7 ] [ str 6 ] [ str 5 ] [ str 4 ] [ str 3 ] [ str 2 ] [ str 1 ]


27 grudnia 2009 r.  po Mszy św. o godz. 11.30 nastąpiło rozesłanie kolędników misyjnych. W tym roku grupy kolędników misyjnych ze szkół w Brzostku i Nawsiu Brzosteckim będą pomagać dzieciom w Pakistanie.

 

 

 


 

23 grudnia 2009 r. członkowie KSM-u oraz inni ochotnicy ubierali szopkę, przystrajali choinki i dekorowali kościół na święta Bożego Narodzenia.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

Dnia 07. 12. 2009 r. na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Brzostku odbyły się eliminacje dekanalne ministrantów i lektorów w piłce nożnej. W pierwszym meczu zmierzyli się ministranci z parafii Brzostek i parafii Brzyska, lepszymi okazali się Goście. Natomiast w kategorii lektorów lepszymi okazali się "piłkarze" z parafii Brzostek. Teraz lektorzy czekają na wynik meczu piłkarskiego, który będzie miał miejsce między ministrantami z Sieklówki a LSO Bieździedzą. W imieniu piłkarzy i kibiców dziękujemy Pani Dyr. Marii Przebiędzie za udostępnienie sali gimnastycznej i oczywiście polecamy się P. Dyr. życzliwej pamięci na przyszłość.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

6 grudnia 2009 r. naszą parafię odwiedził Św. Mikołaj. Dzięki uprzejmości sponsorów i  zaangażowaniu parafialnego koła Caritas dzieci otrzymały prezenty.  Obdarowani również zostali ministranci i parafialny oddział KSM-u.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

14 listopada 2009 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Brzostku odbyły się mecze piłki nożnej między ministrantami reprezentującymi dwie parafie: Brzostek i Januszkowice. W kategorii młodszej lepsi okazali się dwa razy goście czyli ministranci z Januszkowic. Natomiast w kategorii lektorów, w pierwszym meczu wygrali goście (Januszkowice), a w drugim meczu lektorzy z Brzostku okazali się zdecydowanie lepsi i pokonali gości. Dziękuję P. dyr. Marii Przebiędzie za umożliwienie nam skorzystania z sali gimnastycznej.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

1 listopada 2009 oddaliśmy cześć wszystkim świętym, szczególnie tym bezimiennym. O godz. 14.00 została odprawiona Msza św. po której odbyła się procesja na cmentarz. Podczas procesji modliliśmy się za naszych bliskich zmarłych.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

11 października 2009 r. przeżywaliśmy Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II - Papież Wolności”. Przez cały dzień była prowadzona przed kościołem zbiórka do puszek z przeznaczeniem na stypendium dla młodzieży dotkniętej konsekwencjami biedy. O godz. 14.00 rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu i program prowadzony przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Brzostku a następnie przez młodzież z Zespołu Szkół w Nawsiu Brzosteckim. O godz. 17.00 została odprawiona Msza św. i różaniec. Liturgia Mszy św. o godz. 17.00 prowadzona była przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.
 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

10 października 2009r. na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Brzostku odbyły się dwa mecze w piłkę nożną. Naprzeciw siebie stanęli przedstawiciele LSO z Gogołowa wraz z opiekunem ks. Mariuszem i ministranci i lektorzy z Brzostku. Niestety dla Brzostku w pierwszym meczu, w którym występowali gimnazjaliści - lektorzy, lepszymi okazali się Goście. Natomiast w drugim meczu po wyrównanej grze padł remis 7 : 7. Wydaje się, że przyszłość piłki nożnej leży w młodszej kadrze (ministranci z podstawówki), którzy u siebie nie dali się Gościom z Gogołowa ograć. Dziękujemy również p. dyr. Marii Przebiędzie za możliwość skorzystania z sali gimnastycznej.

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

23 września 2009 po wakacyjnej przerwie wspólnota Liturgicznej Służby Ołtarza przy naszej parafii, wraz z zaproszonymi Siostrami miała możliwość spotkania się na wspólnym grillowaniu. Przy okazji dziękujemy sponsorowi "kiełbasek" na nasze grillowanie Panu Kazimierzowi Sarnie i oczywiście polecamy się na przyszłość Pana życzliwej pamięci.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

14 września 2009 obchodziliśmy doroczny odpust Znalezienia Krzyża Świętego. Po uroczystej Sumie, której przewodniczył ks. Sławomir Zych, odbyła się procesja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Dzisiejsze święto to upamiętnia fakt odnalezienia Krzyża Świętego przez św. Helenę, matkę cesarza Konstantyna Wielkiego.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

13 września 2009, w przeddzień odpustu, nasza parafia oddała cześć Matce Bożej podczas Nabożeństwa Fatimskiego, któremu przewodniczył ks. Tadeusz z Dębicy. Kazanie wygłosił ks. Sławomir Zych. Po Mszy św. z kościoła wyruszyła procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej ulicami: Słoneczną, Ks. Kazimierza Ostafińskiego i Szkolną z powrotem do kościoła.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

6 września 2009 na stadionie GOSiR w Brzostku odbyły się Dożynki Gminne. Rozpoczęły się one Mszą świętą dziękczynną koncelebrowaną przez: Ks. Proboszcza Mariana Czecha z Grudnej Górnej, Ks. Proboszcza Ryszarda Radonia z Siedlisk- Bogusz, Ks. Proboszcza Józefa Rośka z Kamienicy Górnej pod przewodnictwem Ks. Proboszcza dra Jana Cebulaka z Brzostku. W wygłoszonej homilii brzostecki proboszcz zwrócił uwagę na trud pracy rolnika w dzisiejszych czasach, mówił o potrzebie rozwoju wsi poprzez zdobywanie jak najlepszego wykształcenia przez jej mieszkańców i podkreślił rolę rodziny w kształtowaniu świadomego swojej tożsamości społeczeństwa. Po Mszy św Proboszczowie wspólnie poświęcili wieńce dożynkowe.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

30 sierpnia 2009 na terenie Warsztatów Terapii Zajęciowej odbył się kolejny już  „Rodzinny Parafialny Festyn" z okazji zakończenia wakacji. Pogoda dopisała i wszyscy bawili się świetnie. Najwięcej frajdy sprawił dzieciom przejazd na kucyku. Również loteria fantowa cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Na festynie wystąpił zespół klerycki Wyższego Seminarium Duchownego Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła "Michael" z Krakowa. Zespól ten koncertował w tym dniu również w kościele podczas Mszy św.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

15 sierpnia 2009 w Uroczystość Wniebowzięcia NMP jak nakazuje tradycja spora grupa brzosteckich parafian wzięła udział w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Przeczycy. Pielgrzymi modlitwą i śpiewem wychwalali Maryję na 7-kilometrowej trasie. Uczestnicy oraz ci, co przybyli indywidualnie wzięli udział w uroczystej sumie o godz. 11.00. zakończonej procesją eucharystyczną.

 

 

Zobacz więcej zdjęć:

Pielgrzymka do Przeczycy - fot. Mateusz Młyniec

 

Uroczysta Suma Odpustowa - fot. Józef Nosal

 


 

W dniach 10-14 sierpnia 18 osobowa grupa młodzieży z naszej parafii z ks. Stanisławem uczestniczyła w obozie wypoczynkowym na terenie Beskidu Niskiego. Pierwsze trzy dni to odpoczynek na górskich szlakach wokół miejscowości uzdrowiskowej Wysowa. Pierwszy dzień trasą z Uścia Gorlickiego do Wysowej, drugi dzień szlakiem w kierunku Krynicy i powrotem a w środę szlak prowadził na Słowację do miejscowości Cigelka po niezwykle malowniczych i widowiskowych wzgórzach. W czwartek z powodu deszczu nie było wędrówki po szlakach tylko udaliśmy się do Krynicy a potem do Zagórzan k/Gorlic do domu rodzinnego ks. Stanisława. Ostatni dzień to wędrówka z przełęczy Hałbowskiej do Krempnej, gdzie odwiedziliśmy nowego proboszcza, ks. Andrzeja Turonia niedawnego wikariusza z Brzostku.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

26 lipca 2009 z racji obchodzonego dzień wcześniej wspomnienia św. Krzysztofa, po każdej Mszy św. modliliśmy się o błogosławieństwo Boże dla kierowców i podróżujących. Odbyło się także poświęcenie pojazdów.

 

MODLITWA KIEROWCY

Boże! Daj mi pewną rękę i bystre oko, abym nikomu nie wyrządził żadnej szkody. Nie pozwól Dawco życia, bym się stał przyczyną śmierci lub kalectwa, a także zachowaj od nieszczęścia i wypadku. Pohamuj pokusę nadmiernej szybkości. Oby piękno stworzonego przez Ciebie świata i radość Twej łaski towarzyszyły mi na zawsze. Amen

 

 

 

 


 

„Jakby to było pięknie, gdyby wszystkie polskie dzieci

włączyły się w dzieło niesienia pomocy misjom

 i aby wśród dzieci rozpowszechnił się

 zwyczaj modlitwy i codziennego ofiarowania życia za misje”.

 Jan Paweł II, największy misjonarz świata

 

 

 W dniach od 20 – 24 lipca w naszej parafii zostały zorganizowane warsztaty pt. „Misyjne wakacje z Bogiem”. Uczestniczyły w nich dzieci i młodzież należąca do „Parafialnego Ogniska Misyjnego” z Zespołu Szkół w Nawsiu Brzosteckim i Szkoły Podstawowej w Brzostku oraz wszystkie chętne dzieci. Był to już kolejny trzeci tydzień wakacyjnych spotkań dla dzieci powstały z inicjatywy ks. proboszcza w naszej parafii.

        Podczas zorganizowanego wspólnego wypoczynku mali misjonarze dobrze się bawili, odpoczywali, poznawali wiele ciekawych rzeczy, ale również pogłębiali swoją  misyjną formację i przyjaźń z Panem Jezusem. Każde zajęcia rozpoczynały się modlitwą misyjną dzieci i odmówieniem dziesiątka różańca w wyznaczonych na dany dzień intencjach misyjnych. Każdy dzień tygodnia był poświęcony jednemu z 5 kontynentów. Dzieci miały możliwość zapoznania się w skrócie z geografią, historią, klimatem, roślinnością i żyjącymi tam zwierzętami, oraz problemami z jakimi dany kontynent się boryka, a zwłaszcza z sytuacją dzieci tam mieszkających. Efektem tych zajęć były prace plastyczne w formie plakatów tematycznych oraz piękny kilkumetrowy różaniec misyjny, na którym mali misjonarze będą się modlić w Kościele w miesiącu październiku podczas tygodnia misyjnego. Poznając życie swoich rówieśników z krajów misyjnych dzieci odkrywały również piękno naszej ojczystej przyrody, wszystko co nas otacza: słońce, niebo, łąki i lasy, góry i doliny, nawet kolorowe motyle, świerszcze i ptaki! A było to możliwe dzięki pieszej wędrówce pośród pól i łąk do pobliskiej kaplicy cmentarnej w Kleciach. Były również gry i zabawy sportowe na szkolnym boisku oraz placu zabaw dla dzieci. Uatrakcyjnieniem spotkań była gra kolorów – dzieci ubierały się w poszczególne kolory odpowiadające danemu kontynentowi, jaki w danym dniu poznawały. Całości spotkań towarzyszyła muzyka i śpiew przy akompaniamencie gitary zespołu muzycznego, któremu przewodniczył Marcin Parat. Dzięki uprzejmości rodziców i hojności sponsorów dzieci codziennie otrzymywały mały poczęstunek a były to: owoce, ciastka, kanapki, małe grillowanie, soki i napoje. W przygotowywaniu prac plastycznych, zajęć sportowych i posiłków swoją pomoc zaoferowały misyjne asystentki, były to: Ola i Paulina Grygiel oraz Agnieszka Sztorc. Opiekę pedagogiczną sprawowały p. Marzena Grygiel, Jolanta Synowiecka i Barbara Grygiel. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania i uatrakcyjnienia tej formy wypoczynku naszych dzieci bardzo serdecznie dziękujemy, a małych misjonarzy, ze względu na duże zainteresowanie tą formą zajęć, zapraszamy już za rok podczas następnych wakacji.

 

„Misje bowiem odnawiają Kościół, wzmacniają wiarę i tożsamość chrześcijańską, dają życiu chrześcijańskiemu nowy entuzjazm i nowe uzasadnienie. Wiara umacnia się, gdy jest przekazywana!” (Redemporis Missio, 2).

 

 

Zobacz galerię zdjęć

 


 

W dniach od 6 do 17 lipca w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy  "Wakacyjne Oratorium 2009". Każdego dnia spotykając się z Panem Jezusem  nasi najmłodsi parafianie uczą się modlitwy, wspólnej zabawy, śpiewu, a  także pracy, pomagając sobie nawzajem.

 

 


 

11 lipca 2009 wykonawcy ołtarza Matki Bożej przedstawili jego projekt. Nowy ołtarz będzie znacznie wyższy od poprzedniego a swoim wyglądem i stylem będzie nawiązywał do zabytkowego ołtarza św. Leonarda. Będą w nim także wykorzystane obrazy, rzeźby i pozłacane elementy ze starego ołtarza. Prace przy jego budowie trwają.

 

 

(aby powiększyć zdjęcie należy kliknąć na miniaturkę)

 Projekt rekonstrukcji ołtarza bocznego Matki Boskiej do Kościoła
parafialnego w Brzostku. Wizualizacja ze złoceniami i marmoryzacją.

 Projekt rekonstrukcji ołtarza bocznego Matki Boskiej do Kościoła parafialnego w Brzostku. Wizualizacja ze złoceniami.


Wizualizacja prezentuje obrazy, rzeźby oraz pozłacane elementy wykorzystane ze starego ołtarza. Jasnoszarym konturem zaznaczono zaprojektowane elementy.

 

 


 

 

Od 05. 07. do 11. 07. 2009 roku, ośmiu ministrantów z naszej parafii spędza część swoich wakacji na turnusie Liturgicznej Służby Ołtarza w Kotani koło Nowego Żmigrodu. W czasie wspomnianego turnusu, oprócz różnych szkoleń dotyczących lepszej posługi przy ołtarzu, modlitwy i szkoleń liturgicznych ministranci uczestniczą także w różnych grach zespołowych, turniejach sportowych, zabawach i wycieczkach. "Wszystko na chwałę Bożą i pożytek doczesny ludzi".

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

 

5 lipca 2009 r.  parafia oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej zorganizowały Rodzinne Spotkanie Wakacyjne. W programie znalazło się wiele różnych atrakcji. Jedną z nich była loteria fantowa, która cieszyła się największym zainteresowaniem. Najmłodsi mogli pod okiem instruktora przejechać się na koniku. Tym razem pogoda dopisała i wszyscy bawili się świetnie.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

 

21 czerwca 2009 r. Stowarzyszenie na Rzecz Osób Potrzebujących "Nieść Nadzieję" oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Brzostku zorganizowały "Rodzinny Piknik Integracyjny". W programie znalazły się m.in.: występy kapeli ludowej "Brzostowianie, zespołu "Andante", zespołu "Desert", pokaz tańca uczniów z Gimnazjum w Brzostku, występ kabaretu "Metanoia" z Krakowa, pokazy Zakonu Rycerskiego Ziemi Bieckiej, różne konkursy dla dzieci z nagrodami i wiele innych atrakcji. Pomimo nie najlepszej pogody brzostecka publiczność jak zwykle licznie dopisała.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

20 czerwca 2009 r. wyruszyła rowerowa pielgrzymka z Rzeszowa do Fatimy.

Razem z grupą 70 kolarzy pojechał ks. Stanisław Zagórski, który od trzech lat pracuje w naszej parafii. Trasa liczy 4.386 kilometrów i jest bardzo trudna; jak podkreśla organizator pielgrzymki  ks. Mariusz Nowak prezes Katolickiego Klubu Sportowego Alpin w Rzeszowie, będzie 29 etapów, od 77 do 203 kilometrów.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 

 


18 czerwca 2009

25 lat temu Ojciec Święty Jan Paweł II podarował młodzieży krzyż, który od tego czasu towarzyszy Światowym Dniom Młodzieży, obchodzonym w różnych częściach świata. Krzyż ŚDM wraz z kopią ikony Matki Bożej "Salus Populi Romani" pielgrzymuje po całym świecie. w tych dniach peregrynuje po diecezji rzeszowskiej. 17 czerwca był w Rzeszowie a 18 czerwca przybył do Jasła. Uroczystość rozpoczęła się przy kościele farnym, gdzie było powitanie i nabożeństwo Słowa Bożego. Następnie uczestnicy (głównie młodzież) udali się z krzyżem w procesji światła do kościoła Ojców Franciszkanów. w trakcie drogi krzyż i ikonę nieśli przedstawiciele różnych parafii. Młodzież z Brzostku również dostąpiła tego zaszczytu. Chłopcy czytali natomiast rozważania do jednej ze stacji. Na zakończenie peregrynacji w Jaśle odbyła się uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks. biskupa Edwarda Białogłowskiego, który przewodniczył całej uroczystości peregrynacji krzyża ŚDM.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

18 czerwca 2009 na zakończenie oktawy Bożego Ciała po Mszy św. odbyło się tradycyjne poświęcenie wianków. Po nabożeństwie przeszła wokół kościoła  procesja z Najświętszym Sakramentem. Następnie odbyło się błogosławieństwo dzieci i rozdanie słodkich upominków.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

14 czerwca 2009 r. w niedzielę, w parafii św. Brata Alberta w Kolbuszowej, odbywał się festyn pod nazwą „ALBERTYNKI” na zakończenie którego swój koncert dały zespoły: SHADDAI (znany już w Brzostku z koncertów w Zespole Szkół im Jana Pawła II i w Jaśle) oraz zespół MALEO REGGAE ROCKERS, prowadzony przez Darka Malejonka. I tu nie zabrakło młodzieży z Brzostku. Wartało pojechać, gdyż artyści zaprezentowali wysoki bardzo wysoki poziom artystyczny, a utwory które wykonywali oparte przede wszystkim na tekstach Pisma Świętego sprawiały że udział w koncercie stawał się także modlitwą.

 

 

 


 

 

11 czerwca 2009 r. w Uroczystość Bożego Ciała już po raz 9 w Rzeszowie odbył się koncert ewangelizacyjny muzyki chrześcijańskiej „JEDNEGO SERCA JEDNEGO DUCHA” prowadzony przez Jana Budziaszka, perkusistę zespołu Skaldowie. Co roku koncert ze względu na bardzo wysoki poziom artystyczny i głębokie przesłanie duchowe gromadzi kilkanaście tysięcy ludzi przede wszystkim z Podkarpacia ale i z całej Polski a nawet zza granicy. W tym roku podobnie jak w ubiegłych nie zabrakło młodzieży z Brzostku, 20 osobowa grupa uczestniczyła w koncercie. Zapraszamy do odwiedzenia strony koncertu: www.jednegoserca.pl.

 


 

 

11 czerwca 2009 r. w Uroczystość Bożego Ciała przy domu pp. Sienkowskich na ulicy Słonecznej w Brzostku została odprawiona uroczysta Msza Święta. Po niej wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy ulicami: Słoneczną, ks. Kazimierza Ostafińskiego i Szkolną w kierunku kościoła parafialnego. W procesji udział wzięli licznie zgromadzeni parafianie, poczty sztandarowe OSP w Brzostku i Nawsiu Brzosteckim, młodzież i dzieci.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

 

8 czerwca 2009r. dzieci uczęszczające na warsztaty integracyjne pn. „RODZINA ZAWSZE RAZEM” organizowane przez Stowarzyszenie „RAZEM W PRZYSZŁOŚĆ” odwiedziły Warsztaty Terapii Zajęciowej w Brzostku.

        Dzięki gościnności księdza proboszcza dra Jana Cebulaka oraz instruktorów uczestnicy zwiedzili pracownię wikliniarską, krawiecką, plastyczną oraz gospodarstwa domowego. Największą atrakcją dla dzieci był koń Kuba, który jest już przygotowany do hipoterapii. Dzieci specjalnej troski mogły skorzystać z rehabilitacji pod fachowym okiem instruktorów.

        Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i okazaną pomoc.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

 

7 czerwca 2009r. Kościół katolicki w Polsce przeżywa II Dzień Dziękczynienia wobec daru wolności, który zawdzięczamy ludziom i Bogu. Dlatego w tym dniu przed wszystkimi kościołami w Polsce organizowana jest kwesta z przeznaczeniem na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie w Warszawie. Nasza parafia w osobach reprezentujących LSO również przyłącza się do tego szczytnego dzieła, kwestując dzisiaj przed Kościołem parafialnym i kaplicą w Bukowej.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

4 czerwca 2009 Gimnazjum w Brzostku obchodziło swoje 10. urodziny. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. pod przewodnictwem Ks. Prof. Stanisława Nabywańca podczas której został poświęcony sztandar gimnazjum. Po Mszy św. gimnazjaliści przedstawili w kościele inscenizację pt. "Królowa Jadwiga 1397". Następnie orszak królewski przemaszerował do gimnazjum gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

 

27 maja 2009 odbyła się pielgrzymka dzieci I komunijnych do Krakowa - Łagiewnik, gdzie była odprawiona Msza św. w Bazylice Miłosierdzia Bożego. Następnie udano się do Wadowic gdzie zwiedzono muzeum - dom rodzinny Jana Pawła II.

 

 

Zobacz więcej zdjęć

 


 

24 maja 2009 uczniowie klas drugich ze Szkół Podstawowych w Brzostku i w Nawsiu Brzosteckim po raz pierwszy w pełni uczestniczyli w Eucharystii przyjmując Pana Jezusa w Komunii Świętej. W tym roku przystąpiło do I Komunii Świętej 84 dzieci, które zostały przygotowane przez ks. Józefa Buczyńskiego i katechetkę Marzenę Grygiel.

Módlmy się za nich, aby dzisiejsze spotkanie z Jezusem w Eucharystii, stało się dla nich początkiem prawdziwej przyjaźni.

 

 

Zobacz galerię zdjęć

 


 

 

17 maja 2009 po Mszy św. o godz. 17.00 nasza wspólnota parafialna pożegnała Ks. Andrzeja Turonia, który został mianowany proboszczem w Krempnej. Słowa podziękowania za trud pracy duszpasterskiej otrzymał od Ks. Proboszcza, przedstawicieli Rady Parafialnej, przedstawicieli KSM-u oraz Akcji Katolickiej, która podziękowała mu tymi słowami:

 

Cała mądrość od Boga pochodzi,

Jest z Nim na wieki.

Piasek morski, krople deszczu

i dni wieczności któż może policzyć?

Wysokość nieba, szerokość ziemi,

przepaść i mądrość któż potrafi zbadać? (…)

Zdrojem mądrości jest Słowo Boże

na wysokości, a drogi jej –

to przykazania wieczne. (Mądrość Syracha 1,1-5)

 

Czcigodny Księże Andrzeju!

Dziękujemy gorąco za ukazywanie mądrości Słowa Bożego poprzez: oddaną posługę duszpasterską i katechetyczną, opiekę  nad Akcją Katolicką, tworzenie multimedialnego wizerunku brzosteckiej parafii i codzienną pracę. Dziękujemy bardzo za wszelkie dobro.

Księże Andrzeju!

Gratulujemy nominacji i najserdeczniej życzymy aby Jezus Chrystus nieustannie błogosławił, a Matka Boża wspierała

w trudzie pracy duszpasterskiej na nowej parafii. Szczęść Boże!

 


 

17 maja 2009 o godz. 17.00 przy wypełnionym po brzegi kościele parafialnym w Brzostku Ojcowie Misjonarze zakończyli Misje święte. Po rozpoczęciu Mszy św. parafianie różnych stanów procesyjnie zanieśli Krzyż Misyjny na stałe miejsce, gdzie został poświęcony. Poświęcono także wszystkie krzyże, które wierni przynieśli z sobą i odbyła się krótka adoracja. Następnie odprawiono Eucharystię z uroczystym wyznaniem wiary, zakończoną błogosławieństwem i odpustem zupełnym.

Parafianie brzosteccy dziękują Ojcu Ireneuszowi i Ojcu Wojciechowi za wspaniałe kazania i nabożeństwa życząc jednocześnie obfitych łask Bożych w dalszej posłudze Pańskiego Słowa.

Niech PAN, który tworzy historię naszego życia, pomoże nam wszystkim wprowadzić Słowo Boże w codzienne życie!

 

 

Zobacz galerię zdjęć

 


 

 

17 maja 2009 dobiegły końca parafialne Misje Święte, które głosili Ojcowie Redemptoryści. Przed południem uroczystość postawienia Krzyża Misyjnego odbyła się w Bukowej.

W Krzyżu zbawienie!

 

 

Zobacz galerię zdjęć

 


 

 

15 maja 2009 w Szkole Podstawowej w Brzostku został pokazany program słowno-muzyczny wzbogacony wieloma inscenizacjami ukazującymi życie i nauczanie Sługi Bożego Jana Pawła II. Program ten, zatytułowany: "Jesteś pielgrzymem na tej ziemi" wpisał się swą treścią w przeżywane w naszej parafii Misje Święte. Została w nim zaangażowana duża liczba zarówno nauczycieli jak i uczniów. Całe przedsięwzięcie przygotowane z dużym rozmachem zostało ciepło przyjęte przez brzostecką widownię.

 

 

Zobacz galerię zdjęć

 


 

14 maja 2009 podczas Misji Świętych przeżywamy ważne wydarzenia dotyczące poszczególnych stron naszej wiary. Wniesiony został do kościoła Krzyż Misyjny, przy którym każdy dobrowolnie kładąc na nim rękę wyznał w swoim sercu: JEZUS JEST MOIM PANEM! Małżonkowie odnawiają swoje przyrzeczenia małżeńskie, chorzy otrzymują sakrament namaszczenia, a sobota jest dniem oddania całej parafii pod opiekę Matki Bożej.

 

 

Zobacz galerię zdjęć

 


 

 

10 maja 2009 rozpoczęły się w naszej parafii ośmiodniowe Misje Święte, które prowadzą ojcowie redemptoryści - o. Ireneusz Homoncik i o. Wojciech Pawlicki. W programie są Msze święte, kazania tematyczne, nauki stanowe (kobiety, mężczyźni, młodzież starsza, gimnazjaliści i dzieci) oraz wieczorny Apel Jasnogórski.

 

 

Zobacz galerię zdjęć

 


 

 

 

3 maja 2009 w Narodowe Święto czcimy dziś Maryję – Królową Polski i obchodzimy 218 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Cześć oddawana Najświętszej Maryi Pannie połączyła się w naszej Ojczyźnie z pamięcią o wielkim dziele naszych przodków. W kościele parafialnym w Brzostku odprawiona została uroczysta Eucharystia uświetniona chórem i pocztami sztandarowymi, w której modliliśmy się o Boże błogosławieństwo dla Ojczyzny, a także w intencji strażaków i ich rodzin. Po Mszy św. wszyscy udali się złożyć wiązanki kwiatów w miejscach pamięci narodowej, a następnie w Domu Kultury odbył się program słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Kleciach.

Ojczyznę wolną pobłogosław Panie!

 

 

 

 

Zobacz galerię zdjęć

 

 


 

 

2 maja 2009 młodzież KSM-u po przerwie przeznaczonej na pisanie testów gimnazjalnych, wraz z zaproszonymi Siostrami zorganizowała sobie majówkę na świeżym powietrzu połączoną ze śpiewem, ogniskiem i pieczeniem kiełbasy.

 

 

Zobacz galerię zdjęć

 


 

30 kwietnia 2009 rozpoczęło się kolejne XXXIII już Złazisko KSM tym razem do Huty Polańskiej. Łącznie wzięło w nim udział ok. 170 młodych ludzi z całej diecezji. Oczywiście nie zabrakło grupy z Brzostku i okolic w liczbie 30 osób. Wyruszyliśmy w czwartek z Przełęczy Małastowskiej do Wysowej. Nie obyło się bez przygód, po drodze zastała nas burza i napędziła nam strachu, gdy silny wiatr na naszych oczach złamał potężnego świerka. W piątek trasa wiodła z Wysowej w kierunku granicy, a potem przez dawną wieś Regietów, górę Rotunda do Smerekowca. W sobotę trasa była długa, ale łatwiejsza bo w większości szliśmy dolinami przez Zdynię, dawną wioskę Lipna (tu uczestniczyliśmy we Mszy Świętej polowej), Radocynę i bardzo malowniczą dolinę dawnej wioski Długie do Grabiu. W niedzielę pasmem granicznym dotarliśmy do celu złaziska – Huty Polańskiej, gdzie znajduje się przepiękny kamienny kościółek, odbudowany kilka lat temu. Ten dzień można powiedzieć był „bombowy” między innymi dlatego że po drodze mijaliśmy kilka niewypałów z czasu wielkiej „bitwy o Przełęcz Dukielską”

Huta Polańska to dawna polska wioska wyludniona i zniszczona na skutek II wojny światowej. Tu odbyła się uroczysta Msza święta na zakończenie złaziska, a po niej ognisko i większość rozjechała się do domów. Jednak 10 śmiałków z grupy Brzosteckiej nie dało za wygraną i jeszcze dwa dni wędrowali po przepięknych beskidzkich szlakach. W poniedziałek odwiedziliśmy prywatne muzeum łemkowskie Tadeusza Kiełbasińskiego w Olchowcu a potem udaliśmy się na szczyt Baranie z którego rozciąga się przepiękna panorama, widać było nawet Liwocz. Następnie udaliśmy się szlakiem do Olchowca do cerkwi, gdzie była Msza święta a potem przez dolinę dawnej wsi Smereczne do Tylawy na nocleg. Ostatni dzień był chyba najbardziej wymagający, po pięciu dniach marszu po górach czekały nas dwa ostre podejścia, najpierw na pasmo Kamiennej Góry, a następnie na Cergową, która była ukoronowaniem naszych górskich wędrówek. Po drodze odwiedziliśmy pustelnię św. Jana z Dukli, tam tez była Msza święta.

Całe złazisko upłynęło w atmosferze młodzieńczej radości i pięknych wiosennych krajobrazów. Mimo że trasy były wymagające i łącznie liczyły 108 km, to jednak wszyscy dzięki wspólnej modlitwie i wzajemnej pomocy uśmiechnięci wrócili do swoich domów. A w sercach pozostały przeżycia, widoki i… W czasie wędrówki pamiętaliśmy o zbliżających się Misjach w naszej parafii, młodzież modliła się i ofiarowała trudy wędrówki w intencji obfitych owoców zbliżających się Misji.

 

 

Zobacz galerię zdjęć