[ str 11] [ str 10 ] [ str 9 ] [ str 8 ] [ str 7 ] [ str 6 ] [ str 5 ] [ str 4 ] [ str 3 ] [ str 2 ] [ str 1 ]


 

30 kwietnia 2009 w kaplicy domu naszych Sióstr zakonnych raz w miesiącu odprawiana jest Msza św., w której uczestniczą przede wszystkim dzieci i młodzież z Oratorium prowadzonego przez Siostry. W programie Oratorium oprócz wychowania i zabawy na pierwszym miejscu jest modlitwa, a w szczególności Eucharystia przeżywana radośnie w małym gronie. Po Mszy św. tradycyjnie odbywa się agapa.

 

 

►Zobacz galerię zdjęć

 

 


 

 

27 kwietnia 2009 w Zespole Szkół w Nawsiu Brzosteckim odbyła się niecodzienna uroczystość związana z posadzeniem tzw. dębu katyńskiego. Upamiętniono nim postać majora Felicjana Grabińskiego zamordowanego w Katyniu w 1940 roku. Sadzenie dębu zostało poprzedzone okolicznościową patriotyczną akademią.

 

„KATYŃ... OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA” - to ogólnopolska akcja posadzenia 21.473 dębów na 70-lecie Zbrodni Katyńskiej, czyli do roku 2010. Jeden dąb ma upamiętniać jedno nazwisko z listy katyńskiej. Program objęty jest honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Lecha Kaczyńskiego. Mottem Programu są słowa Jana Pawła II: Człowiek nie może pozwolić, żeby prawda została wydarta pod pozorem niczym nieograniczonej wolności, nie można zagubić w sobie krzyku sumienia, jako głosu Prawdy, która go przerasta, ale która równocześnie czyni go człowiekiem i stanowi o jego człowieczeństwie.

 

Więcej na ten temat: http://parafiada.pl/dzial.php?id=175&idr=9

 

 

 

►Zobacz galerię zdjęć

 

 


 

 

26 kwietnia 2009 odbył się w Gogołowie VI Przegląd Pieśni Wielkanocnych pod hasłem: „Surrexit Christus Alleluja”. Nasza parafia reprezentowana była przez chór parafialny, który przygotował kilka wielkanocnych pieśni wielogłosowych.

 

 

►Zobacz galerię zdjęć

 

 


 

 

23 kwietnia 2009 upłynął pod znakiem formacyjnym. Chór parafialny przy suto zastawionym stole starannie przygotowuje się do udziału w przeglądzie pieśni wielkanocnych w najbliższą niedzielę w Gogołowie. Ministranci i lektorzy idąc za przykładem starszych połączyli zbiórkę z ogniskiem i pieczoną kiełbasą.

 

 

 

►Zobacz galerię zdjęć

 

 


 

 

19 kwietnia 2009 w ostatnim dniu oktawy wielkanocnej przeżywaliśmy Święto Miłosierdzia Bożego prosząc Pana Jezusa o miłosierdzie dla siebie i dla całego świata. Jest to jednocześnie Święto Patronalne szkolnej, parafialnej i ogólnopolskiej Caritas. Dzieci ze SP w Brzostku wraz z opiekunami modliły się przed sumą Koronką do Miłosierdzia Bożego. W kościele składano skarbonki, do których w Wielkim Poście zbierane były ofiary. Po południu członkowie parafialnego koła Caritas uczestniczyli we Mszy św., a następnie spotkali się przy wspólnym stole.

 

►http://www.milosierdzieboze.pl

 

 

►Zobacz galerię zdjęć

 

 


 

 

12 kwietnia 2009 NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Dzwony kościele o godz. 06.00 rano oznajmiły wszystkim: Chrystus zmartwychwstał - prawdziwie zmartwychwstał!. Rano uczestniczyliśmy w  procesji  i uroczystej Mszy św. rezurekcyjnej uświetnionej chórem, pocztami sztandarowymi, strażakami, pięknymi śpiewami wielkanocnymi. Dziś największe święto chrześcijańskie - składajmy sobie życzenia, świętujmy rodzinnie i śpiewajmy radosne Alleluja!!!

 

 

►Zobacz galerię zdjęć

 

 


 

 

12 kwietnia 2009 NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - BUKOWA

Rano o godz. 06.00 również w Bukowej odbyła się procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła i uroczysta Rezurekcja. W procesji wzięli udział młodzi strażacy z pocztem sztandarowym, którzy na zakończenie tradycyjnie odpalili petardy. Radujmy się ze zmartwychwstania Chrystusa Pana! 

 

 

►Zobacz galerię zdjęć

 

 


 

 

11 kwietnia 2009 WIELKA SOBOTA

Dzisiejszy dzień to czas ciszy i tęsknoty za Chrystusem. Od wczesnych godzin rannych adorujemy Pana Jezusa w grobie. Przed południem odbyło się poświęcenie  pokarmów wielkanocnych w kościele i innych miejscach parafii. Wieczorem odprawiona została Liturgia Wigilii Paschalnej z Wielkanocną Eucharystią. Przy głosie dzwonków i organów zaśpiewaliśmy radosne Alleluja!

 

 

►Zobacz galerię zdjęć

 

 


 

 

10 kwietnia 2009  WIELKI PIĄTEK

Dziś wspominamy śmierć Chrystusa  na Krzyżu i nasze odkupienie. Od rana odbywała się adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. O godz. 15.00 członkowie Akcji Katolickiej prowadzili Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Liturgia Męki Pańskiej rozpoczęła się Drogą Krzyżową. Podczas liturgii słowa odśpiewano z chórem Mękę Pańską. Po uroczystej adoracji Krzyża Świętego i Komunii św. przeniesiono Pana Jezusa w monstrancji do Bożego Grobu. Jak co roku wartę przy Grobie Bożym wystawiła Straż Pożarna.

 

 

►Zobacz galerię zdjęć

 

 


 

 

9 kwietnia 2009  WIELKI CZWARTEK

Wspominamy ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa. Przed południem służba liturgiczna z ks. Józefem uczestniczyła w Katedrze Rzeszowskiej w Mszy Krzyżma, a następnie odwiedzili Seminarium Duchowne. Wieczorem odprawiona została Msza Wieczerzy Pańskiej i przeniesiono Pana Jezusa do Ciemnicy. Przedstawiciele parafii złożyli księżom życzenia w dniu kapłańskim. O godz. 20.00 wyruszyła Droga Krzyżowa spod kościoła do Krzyża Jubileuszowego.

 

 

►Zobacz galerię zdjęć

 

 


 

 

5 kwietnia 2009 w ramach XXIV Światowego Dnia Młodzieży, w kościele oo. Franciszkanów w Jaśle pod przewodnictwem ks. biskupa Edwarda Białogłowskiego odbył się zjazd młodych z południowych dekanatów naszej diecezji. Najpierw ulicami miasta modlono się w Drodze Krzyżowej, a następnie wszyscy uczestniczyli w uroczystej Eucharystii połączonej z procesją i poświęceniem palm. Przedstawiciele młodzieży naszej parafii nieśli dary ofiarne, a na końcu Mszy św. wzięli udział w konkursie palm. Palmę wykonali uczniowie Gimnazjum w Brzostku. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa św. Pawła Apostoła: "Złożyliśmy nadzieję w Bogu żywym" (1 Tym 4,10).

 

 

►Zobacz więcej zdjęć

 

 


 

 

5 kwietnia 2009 obchodziliśmy Niedzielę Palmową, która rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. Na Mszach świętych odczytana była Męka Pańska wg św. Marka. Na sumie odbyło się poświęcenie palm. Jest to pamiątka uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy.

 

 

►Zobacz więcej zdjęć

 

 


 

 

2 kwietnia 2009 w czwartą rocznicę śmierci Jana Pawła II młodzież KSMu przedstawiła program słowno-muzyczny pt.: „Nie cały umieram”. Przypomniano w nim słowa Ojca Świętego skierowane do Polaków w czasie jego pielgrzymek do Ojczyzny, recytowano fragmenty poezji, przedstawiono tematykę jego nauczania, a wszystko przeplatane było piosenką, obrazem i modlitwą.  Następnie spod Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Kleciach wyruszył marsz do kościoła w Brzostku z modlitwą do Miłosierdzia Bożego, z różańcem i pieśnią. Wszyscy pozostali mieli możliwość indywidualnej modlitwy w kościele i zapalenia światła przy wystawionym i udekorowanym portrecie Ojca Świętego. Uroczysta Eucharystia w intencji beatyfikacji Sługi Bożego była podsumowaniem i zakończeniem tego szczególnego wieczoru. Na końcu Mszy świętej, o godz. 21.37 wszyscy uczestnicy w ciszy zanieśli swe prośby i dziękczynienia za wstawiennictwem Sługi Bożego kończąc je Apelem Jasnogórskim.

 

 

►Zobacz więcej zdjęć

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

31 marca 2009 odbył się etap powiatowy konkursu biblijnego pt. „Poznać Św. Pawła” zorganizowanego przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie i Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. W konkursie tym wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Nawsiu Brzosteckim: z klasy IV Bartłomiej Tyburowski oraz z kl. V Karolina Grygiel i Damian Matyasik. Konkurs odbył się we Frysztaku. Wyżej wymieni uczniowie zajęli I, II i III miejsce deklasując pozostałych uczestników. Gratulujemy sukcesu życzymy powodzenia w etapie finałowym w Rzeszowie. Do konkursu uczestników przygotowała Pani Marzena Grygiel.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

29 marca 2009 gościliśmy w kościele ojca Gianni z Misyjnego Zgromadzenia Księży Kombonianów. Ojciec Gianni od trzech lat mieszka w Krakowie, a wcześniej pracował na misjach w Peru. Z pochodzenia jest Włochem.

Dzieci z Koła Misyjnego w Nawsiu Brzosteckim rozprowadzały dziś własnoręcznie wykonane palmy. Dochód przeznaczą na cele misyjne.

 

 

 

►Zobacz więcej zdjęć

 

 


 

25 marca 2009 w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Kościół obchodzi Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. zarówno w kościele w Brzostku, jak i w kaplicy w Bukowej ponad 80 osób z naszej parafii podjęło dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Modliliśmy się w intencji nienarodzonych dzieci, o błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa, w intencji rodzin o poszanowanie godności ludzkiego życia oraz przepraszaliśmy za grzechy dzieciobójstwa. Dziękujemy Bogu, że szczególnie teraz, w roku poświęconym trosce o życie i rodzinę, tylu chętnych (dorosłych, młodzieży i dzieci) podjęło się modlitwy w intencji nienarodzonych.

 

 

►Zobacz więcej zdjęć

 

 


 

21 marca 2009 Ksiądz Biskup Edward Białogłowski udzielił w naszym kościele sakramentu bierzmowania gimnazjalistom z parafii Brzostek, Gogołów i Januszkowice. Z naszej parafii w tym roku przystąpiło 92 kandydatów. Niech Duch święty, którego otrzymali umocni ich w mężnym wyznawaniu wiary i w postępowaniu według jej zasad.

 

 

►Zobacz więcej zdjęć

 

 


 

18 marca 2009 siostry: Andresa i Shiny gościły wśród uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w Rzeszowie, którzy przeżywali swoje rekolekcje wielkopostne. Tematem były misje święte i posługa katolickich misjonarzy w krajach azjatyckich. Podczas spotkań z wychowawcami i dziećmi siostry posługując się multimediami opowiadały także o swoich rodzinnych krajach (s. Andresa o Filipinach, a s. Shiny o Indiach), o panujących tam zwyczajach; o języku, religiach, geografii, faunie i florze; oraz o wielu innych różnych dla nas egzotycznych ciekawostkach. Wszystko przeplatane było zadawanymi przez dzieci pytaniami i piosenką religijną.

 

 

►Zobacz więcej zdjęć

 

 


 

13 marca 2009 kolejną Drogę Krzyżową poprowadziły dzieci z Oratorium i Kółka Misyjnego pod kierunkiem Sióstr i Pani Katechetki. Modliły się w intencji Misji Świętych na całym świecie.

 

 

►Zobacz więcej zdjęć

 

 


 

12 marca 2009 gościliśmy w naszym kościele ks. Pawła Zimnego, który jest delegatem ks. Biskupa do spraw bierzmowania. Gimnazjaliści klas trzecich w obecności swoich rodziców otrzymali Krzyże i Pismo Święte jako ostatni etap przygotowania do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

 

 

►Zobacz więcej zdjęć

 

 


 

11 marca 2009 uczniowie Zespołu Szkół im Jana Pawła II w Kleciach rozpoczęli trzydniowe Szkolne Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem: „Czeka was droga…”, podczas których mogli doświadczyć wiele duchowych przeżyć, modlitwy, słuchania Słowa Bożego i spotkań z ciekawymi ludźmi. Rekolekcje poprowadził rodak i jednocześnie absolwent tejże szkoły, ks. Paweł Samborski. Program był obfity: pierwszego dnia po modlitwie do Ducha Świętego młodzież oglądnęła film pt. „Wszystko będzie dobrze”. Po projekcji filmu ks. Paweł wygłosił naukę na temat potęgi miłości Bożej. Nauce towarzyszyły świadectwa Pawła – nawróconego alkoholika i Kasi, dotkniętej alkoholizmem najbliższych. W drugim dniu rekolekcji młodzież dość żywiołowo uczestniczyła w koncercie ewangelizacyjnym zespołu kleryków z WSD z Rzeszowa „Grupa z Quilismą”. Klerycy nie tylko uraczyli młodych ludzi piękną i profesjonalna muzyką ale również świadectwami swego powołania, życia i wiary. Po koncercie ksiądz Paweł poprowadził naukę rekolekcyjną na temat istnienia i działania szatana w świecie, popierając naukę licznymi świadectwami i krótkim filmem pt. „Diabeł”. Ostatnim elementem była Droga Krzyżowa, podczas której nastrojowy śpiew prowadzili klerycy. Trzeci dzień rekolekcji rozpoczęło spotkanie z ks. Jackiem Pamelą, pt. „Mistyka gór” opowiadał o pięknie jednej z pasji Karola Wojtyły, jaką jest chodzenie po górach. Następnie ks. Paweł poprowadził naukę na temat spowiedzi, po której uczniowie, jak i nauczyciele korzystali z sakramentu pokuty. Na zakończenie odbyła się uroczysta Msza Święta na sali szkolnej z błogosławieństwem rekolekcyjnym ks. Pawła. Bogu niech będą dzięki za święty czas rekolekcji i wszystkim którzy przyczynili się do ich przeprowadzenia. Pozostaje tylko modlić się o dobre owoce tych rekolekcji. (ks. Stanisław)

 

 

►Zobacz więcej zdjęć

 

 


 

8 marca 2009 jest dniem modlitwy i solidarności z misjonarzami pod hasłem: „Misjonarz sługą Życia”. Przed kościołem dzieci z Koła Misyjnego zbierały dobrowolne datki do puszek na rzecz polskich misjonarzy.  Dziś także, jak co roku w okresie Wielkiego Postu członkowie parafialnej Caritas rozprowadzają baranki wielkanocne. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na dzieła Caritas Diecezji rzeszowskiej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

►Zobacz więcej zdjęć

 

 


 

8 marca 2009 w Dniu Kobiet życzymy wszystkim Paniom, aby biorąc wzór z Maryi, były w swoich środowiskach przekazicielkami delikatności, radości, piękna i miłości.

„Kobieta bowiem, właśnie poprzez poświęcanie się dla innych każdego dnia wyraża głębokie powołanie swego życia. Być może bardziej jeszcze niż mężczyzna widzi człowieka, ponieważ widzi go sercem. Widzi go niezależnie od różnych układów ideologicznych czy politycznych. Widzi go w jego wielkości i w jego ograniczeniach i stara się wyjść mu naprzeciw oraz przyjść mu z pomocą. W ten sposób urzeczywistnia się w dziejach ludzkości podstawowy zamysł Stwórcy i na różne sposoby nieustannie ukazuje piękno — nie tylko fizyczne, ale nade wszystko duchowe, jakim Bóg obdarzył kobietę.”

 

Więcej na:
http://www.diecezja.rzeszow.pl/?q=node/3490

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


7 marca 2009 nasz kościół został wyposażony w cyfrowy rzutnik i ekran do wyświetlania tekstów śpiewu liturgicznego podczas Mszy św. i nabożeństw. Nowoczesny, sterowany drogą radiową z chóru ma wiele funkcji praktycznych, np.: wpisywanie przez organistę na bieżąco nowych tekstów pieśni, refrenów psalmów itp.

 

 

 

 


 

27 lutego 2009 uczniowie trzecich klas gimnazjum prowadzili pierwszą w tym roku Drogę Krzyżową. Modlili się w intencji trzeźwości, a także o dobre i owocne przeżycie sakramentu bierzmowania.

 

 

►Zobacz więcej zdjęć

 

 


 

25 lutego 2009 w Środę Popielcową rozpoczął się Wielki Post. Na wszystkich Mszach świętych miało miejsce posypanie głów popiołem. W ciągu 40 postnych dni spróbujmy odkryć, że nasza silna wola mająca swe źródło w Bogu jest w nas mocniejsza od zwykłych zachcianek i przyjemności.

 

„Bóg martwi się moimi grzechami! Tym bardziej, im mniej ja się nimi przejmuję”.

 

 

►Zobacz więcej zdjęć

 

 


 

22 lutego 2009 rozpoczął się 42. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Troska o trzeźwość – troską o życie”. Ma on zmobilizować do troski o życie człowieka we wszystkich jego różnorodnych wymiarach: fizycznym, psychicznym i duchowym. Niepodważalnym jest fakt, że problemy alkoholowe w sposób najgłębszy ranią życie duchowe, upośledzają życie psychiczne i szkodzą fizycznemu wymiarowi ludzkiej egzystencji.

„Z tego trudnego doświadczenia, które nosi nazwę „Polska”, można wydobyć lepszą przyszłość, ale tylko pod warunkiem uczciwości, trzeźwości, wiary, wolności ducha i siły przekonań”. (Jan Paweł II)

 

 


 

21 lutego 2009 odprawiona została Msza św. na rozpoczęcie uroczystej sesji Rady Miejskiej z okazji przywrócenia praw miejskich, które Brzostek otrzymał na nowo 1 stycznia br. Proboszczowie gminy oraz księża Rodacy modlili się o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców i władz miasta Brzostek

 

 

►Zobacz więcej zdjęć

 

 


 

14 lutego 2009 obchodzimy Święto śś. Cyryla i Metodego  - apostołów Słowian. Cyryl, wraz z bratem Metodym udał się na Morawy, aby tam głosić Ewangelię. Obaj przygotowali teksty liturgiczne w języku słowiańskim, spisując je alfabetem zwanym później cyrylicą. Cyryl zmarł 14 lutego 869 roku w Rzymie, Metody zaś, otrzymawszy święcenia biskupie, udał się do Panonii (dzisiejsze Węgry), gdzie niestrudzenie głosił Ewangelię. Zmarł 6 kwietnia 885 roku w Velehradzie na Morawach. W 1980 roku Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy.

 W naszym kościele dziś grupa trzeźwościowa "Zodiak" modliła się o Boże błogosławieństwo w I rocznicę powstania.

 

(na zdjęciu: śś. Cyryl i Metody - obraz Jana Matejki -1885 - podarowany przez Polaków kościołowi w Velehradzie)

 


http://www.anonimowi-alkoholicy.org.pl/aa2.php

 

 


 

12 lutego 2009 w Ośrodku Rekolekcyjnym w Desznicy przy znacznym wsparciu finansowym Urzędu Miasta w Brzostku rozpoczęło się trzydniowe zimowisko dla młodzieży. Dopisała piękna zimowa aura, dzięki czemu młodzież mogła zakosztować uroków zimy w górach podczas wycieczek pieszych i kuligu. W planach było też zwiedzenie Muzeum Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej. W ośrodku też nie było czasu na nudę, młodzi ludzie  uczestniczyli w zabawach integracyjnych, grach zespołowych, tańczyli i śpiewali. Całość wypoczynku przesiąknięta była elementami duchowości - codzienna Msza święta, odwiedzanie miejsc kultu i związanych z pobytem Karola Wojtyły, modlitwy, rozważanie Słowa Bożego i długie, do późnych godzin "rozmowy niedokończone" z księdzem na różne tematy.

 

 

►Zobacz więcej zdjęć

 

 


 

11 lutego 2009  w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodzony jest po raz 17. Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele o godz. 10.00 odprawiona została Masza św. w intencji wszystkich chorych z naszej parafii. Udział wzięli starsi i chorzy parafianie oraz uczestnicy WTZ wraz ze swymi opiekunami. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe obrazki przygotowane przez rzeszowską Caritas z błogosławieństwem księży biskupów. Dzieci z Ogniska Misyjnego i Szkolnego Koła Caritas w Brzostku własnoręcznie wykonały kwiaty, które wręczyły osobom samotnym i chorym w parafii z okazji Światowego Dnia Chorego.

 


 

   

 


 

2 lutego 2009r. w Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Boskiej Gromnicznej) na sumie zostały poświęcone gromnice.

Począwszy od IX wieku wierni w tym dniu przynoszą do kościoła świece do poświęcenia zwane gromnicami. Nazwa ta wywodzi się od słowa „grom”, gdyż zapalano je w czasie burzy, stawiano w oknie i modlono się o oddalenie piorunów.

 

 

►Zobacz więcej zdjęć

 

 


 

21 stycznia 2009 w brzosteckim Domu Kultury przedszkolaki przedstawiły jasełka, na które zaprosiły babcie i dziadków z okazji ich święta.

 

 

►Zobacz więcej zdjęć

 

 


 

17 stycznia 2009 mieszkańcy Bukowej zorganizowali w Domu Ludowym "opłatek noworoczny", na który złożyły się jasełka w wykonaniu dzieci szkolnych, modlitwa i łamanie się opłatkiem oraz zabawa taneczna.

 

 

►Zobacz więcej zdjęć

 

 


 

14 stycznia 2009 Związek Emerytów i Rencistów w Brzostku zorganizował spotkanie opłatkowe dla swoich członków z całej gminy. Udział wzięli także przedstawiciele Zarządu z Pilzna i Dębicy oraz Ks. Proboszcz dr Jan Cebulak. Po powitaniu przybyłych gości Ks. Proboszcz odmówił modlitwę, po czym wszyscy wzajemnie łamali się opłatkiem składając sobie życzenia. Przy zastawionym stole śpiewano kolędy, wspominano dawne tradycje wigilijne i bożonarodzeniowe. Atmosfera była miła i serdeczna, za co wszystkim dziękujemy.

Zarząd Koła Emerytów i Rencistów w Brzostku

 

 

►Zobacz więcej zdjęć

 

 


 

6 stycznia 2009 w Uroczystość Objawienia Pańskiego poświęcaliśmy kadzidło i kredę, którą wypisujemy na drzwiach: K+M+B=2009. Litery "C M B" (w oryginalnej, łacińskiej wersji), uważane w tradycji ludowej za początkowe litery legendarnych imion Trzech Króli, oznaczają formę błogosławieństwa: "Christus mansionem benedicat", czyli: "Niech Chrystus błogosławi ten dom". W tym dniu obchodzony jest Misyjny Dzień Dziecka. Dzieci z parafialnego Koła Misyjnego przygotowały czuwanie przy złóbku z modlitwą w intencji misji, przyniosły w darach ofiary zebrane podczas kolędowania w kwocie 1200 zł., które przekazaną zostaną na cele misyjne.

 

 

►Zobacz więcej zdjęć

 

 


 

4 stycznia 2009 młodzieżowa grupa "Effata" działająca przy parafii przedstawiła spektakl bożonarodzeniowy pt. "Co się stało z pasterzami?", który odbył się w Domu Kultury w Brzostku.

 

 

►Zobacz więcej zdjęć (fot. Paweł Batycki)

 

 


 

3 stycznia 2009 Siostry wraz z dziećmi z Oratorium za zebrane ofiary w czasie kolędowania bożonarodzeniowego zakupiły produkty spożywcze, które przekazały osobom samotnym na terenie naszej parafii.

 

 

►Zobacz więcej zdjęć