[ str 11 [ str 10 [ str 9  [ str 8[ str 7 ]  [ str 6 ]  [ str 5 ]  [ str 4 ]  [ str 3 ]  [ str 2 ]  [ str 1 ]

Szanowni Parafianie i Czytelnicy Strony Internetowej Parafii Brzostek

Wszyscy wiemy, jak ważna jest bieżąca informacja w życiu współczesnym każdej społeczności. Pamiętamy, że profesjonalnym Twórcą i Administratorem strony internetowej brzosteckiej parafii był śp. Józef Nosal. To dzieło warto kontynuować, to nasza wizytówka i źródło wiedzy dla miejscowych i rodaków na całym świecie.
   Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnego redagowania Aktualności strony internetowej parafii Brzostek. Prosimy o zdjęcia i informacje z uroczystości parafialnych oraz z działalności stowarzyszeń i grup modlitewnych.

Materiał można dostarczyć pocztą elektroniczną na e mail: Administrator lub na nośniku elektronicznym do FHU Ematik  Brzostek ul. Rynek  38

22 kwietnia – uroczysta Msza św. konsekracyjna nowego Ołtarza, koncelebrowana pod przewodnictwem JE Ks. Biskupa Jana Wątroby. Po uroczystości Ks. Biskupowi sprawozdania ze swej działalności przedstawiły: stowarzyszenia katolickie, róże różańcowe, grupy modlitewne działające w naszej parafii oraz charytatywne organizacje szkolne prowadzone przez panie katechetki. Na zakończenie Ks. Biskup Ordynariusz podziękował serdecznie zebranym za wytrwałą modlitwę i działalność oraz udzielił duszpasterskiego błogosławieństwa.

1 kwietnia – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – WIELKANOC. Msza Święta Rezurekcyjna rozpoczęła się od tradycyjnej procesji z Przenajświętszym SAKRAMENTEM, w asyście druhów strażaków. Koncelebrze przewodniczył Ks. Proboszcz Marek Mnich i też wygłosił homilię. Powiedział, że Pan Bóg czasem doświadcza cierpieniem swych przyjaciół, że Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa i nadzieja życia wiecznego to zasadniczy sens naszej wiary i powód do wielkiej radości. Przed uroczystym błogosławieństwem Ks. Proboszcz podziękował za wspaniały wystrój kościoła i asystę oraz złożył parafianom świąteczne życzenia.

31 marca – WIELKA SOBOTALITURGIA WIGILII PASCHALNEJ. To czas oczekiwania i adoracji oraz dzień tradycyjnego święcenia pokarmów. Bardzo uroczystej Liturgii wieczornej przewodniczył Ks. Proboszcz Marek Mnich. Wielka Sobota to ostatni dzień świętego Triduum Paschalnego przed Niedzielą Zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa.

30 marca 2018 r. - WIELKI PIĄEK MĘKA i ŚMIERĆ JEZUSA CHRYSTUSA. Uroczystości rozpoczęły się nabożeństwem Drogi Krzyżowej odprawionej wokół kościoła. Następnie była Liturgia Męki Pańskiej składająca się z trzech części: Liturgii Słowa; adoracji Krzyża; Komunii św. Przewodniczył Ks. Piotr Filipek i  też wygłosił homilię o pokorze milczenia w obliczu krzyżowej MĘKI oraz ŚMIERCI JEZUSA. Na końcu Liturgii Najświętszy Sakrament przeniesiony został do grobu pańskiego. Trwała też adoracja Krzyża.

zdjęcie

29 marca 2018 r. - WIELKI CZWARTEK JEZUS CHRYSTUS ustanawia SAKRAMENT EUCHARYSTII oraz SAKRAMENT KAPŁAŃSTWA. Uroczystej koncelebrze Mszy Św. Wieczerzy Pańskiej przewodniczył Ks. Proboszcz Marek Mnich. Natomiast Ks. Piotr Przypek wygłosił homilię o niezgłębionej Tajemnicy Miłości Jezusa potrzebnej w kapłańskiej posłudze. Tradycyjne podziękowania oraz życzenia Czcigodnym Kapłanom złożyli przedstawiciele parafian i stowarzyszeń katolickich. Potem Najświętszy Sakrament przeniesiono do ciemnicy, tam była adoracja.

zdjęcie

25 marca 2018 r. - Niedziela Palmowa - uroczysty wjazd Jezusa Chrystusa do Jerozolimy - jednocześnie początek Wielkiego Tygodnia. W Liturgii Mszy Św. odśpiewywana jest Męka Pańska. Tradycyjnie wierni przynoszą do kościoła palmy wielkanocne i dokonywany jest obrzęd ich poświęcenia. Gałązki wierzby w palmach symbolizują zmartwychwstanie i nieśmiertelność duszy.

zdjęcie

SERDECZNIE ZAPRASZAMY PARAFIAN NA:

6 stycznia 2018 r. - Święto Ofiarowania Pańskiego - Trzech Króli

zdjęcie

26 grudnia 2017r.Uroczystość Świętego Szczepana. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Kościół katolicki czci Św. Szczepana – diakona, pierwszego Męczennika za wiarę. Modlitwa: Boże spraw, abyśmy mogli naśladować Świętego i mężnie stawać w obronie wiary katolickiej oraz umieli modlić się za swych prześladowców. Amen.

25 grudnia - BOŻE NARODZENIE W pięknie udekorowanej brzosteckiej świątyni najpierw był obrzęd umieszczenia w szopce figury Dzieciatka Jezus– jako znak przyjścia Boga na ziemię. Potem tradycyjną „Pasterkę” koncelebrowali: Ks. Proboszcz Marek Mnich, Ks. Profesor Bogdan Stanaszek, Ks. Wikary Piotr Filipek i Ks. Wikary Piotr Przypek. Na zakończenie Ks. Proboszcz złożył Parafianom świąteczne życzenia.

Muzycznie Mszę Świętą o godz. 11.30 uświetniła Kapela Rodziny Zastawnych i Rodzina Lemków.

szopka

SERDECZNIE ZAPRASZAMY PARAFIAN NA