[ Kalendarium ]  [ KSM w parafii ]  [ Zasady KSM-owicza ] 

 

 

        Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działa w parafii Brzostek od 1992 roku. Przez ten czas zmieniali się opiekunowie i jego liczba. Obecnie w grupie uczestniczy około15 osób.

    Podczas cotygodniowych spotkań w Sali im. Jana Pawła II poruszamy sprawy wiary i tematy, które interesują młodych ludzi oraz rozważamy Słowo Boże. Natomiast w czasie wakacji organizujemy rajdy, wycieczki i wspólne ogniska. W ciągu roku jest możliwość uczestnictwa w kursach i dniach skupienia odbywających się w Domu Rekolekcyjnym w Rzeszowie - Przybyszówce.

   Patronami KSM-u są św. Stanisław Kostka i bł. Karolina Kózkówna. Wspólnym zawołaniem dla całego Stowarzyszenia są słowa: „PRZEZ CNOTĘ, NAUKĘ I PRACĘ SŁUŻYĆ BOGU I OJCZYŹNIE! GOTÓW! Szczególnym przeżyciem dla nas młodych było spotkanie z bł. Karoliną (naszą Patronką) w jej relikwiach, które miało miejsce w naszej parafii 12 marca 2008 roku.

       Jako ludzie młodzi, razem możemy wiele zdziałać. Szerokie pole do działania i realizacji naszych pomysłów mamy właśnie w KSM-ie. Zapraszamy więc wszystkich do przyłączenia się do nas i do udziału w spotkaniach. Odbywają się one w każdą sobotę bezpośrednio po wieczornej Mszy świętej.

 

 

Asystenci kościelni:

 

- ks. Łagoda Antoni

- ks. Jamiński Stanisław

- ks. Miąsik Dariusz

- ks. Kostrząb Artur

- ks. Kubiś Adam

- ks. Dołek Ryszard

- ks. Krzeszowski Waldemar

- ks. Tendelski Gabriel

- ks. Turoń Andrzej

- ks. Jaworski Marek

- ks. Dariusz Porzuczek

 

Prezesi KSM:

 

- Batycki Paweł

- Kaczka Renata

- Smoleń Patryk

- Miszczak Dorota

- Samborska Magdalena

 

Obecne kierownictwo KSM:


Prezez - Martyna Radelczuk
Zastępca - Klaudia Kowalczyk
Sekretarz - Joanna Boroń
Skarbnik - Małgorzata Siedlarska

 

 

[ Kalendarium ]  [ KSM w parafii ]  [ Zasady KSM-owicza ]