[ adopcja ] [ effatha ] [ oratorium ] [ siostry ]


Brzostecka Grupa Złaziskowa

 

Od jesieni 2006 roku młodzież z Brzostku i okolic dość chętnie włącza się w Złaziska (obozy wędrowne) organizowane w ramach działalności KSM-u Diecezji Rzeszowskiej. Od września 2006 do lutego 2009 młodzież uczestniczyła w 5 złaziskach diecezjalnych KSM (Lipinki, Blizne, Skalnik, Tuchów, Sękowa), 3 złaziskach zorganizowanych tylko dla młodzieży z Brzostku i okolic (Tuchów, Niedźwiada, Beskid Niski) oraz w jednym zimowisku (Desznica). Łącznie uczestniczyło w nich 205 osób, a spędzili oni 33 dni na wspólnych wędrówkach pieszo pokonując w sumie 450 kilometrów.

Złaziska to nie tylko wędrowanie, ale również modlitwa, odkrywanie Boga w pięknie przyrody i w drugim człowieku, poznawanie pięknych zakątków Ojczyzny, nauka radzenia sobie w trudnych,, niespodziewanych sytuacjach, pokonywanie własnych słabości i ćwiczenie siły charakteru a także mnóstwo radości, zabawy i spędzania czasu w gronie rówieśników, nowe przyjaźnie i znajomości.

Ks. Franciszek Blachnicki mawiał: „z gór wraca się lepszym”, w pewnym sensie to samo można powiedzieć o uczestnikach złazisk.

 

Powiększ zdjęcie

 

 

 

 

Młodzieżowa Grupa Artystyczna EFFATHA

 

Grupa powstała dość spontanicznie jesienią 2008 roku. Część młodych uczestników złaziska chciała w jakiś sposób aktywnie i twórczo spotykać się w gronie, w którym przeżywali złazisko. Powstała inicjatywa przygotowania programu modlitewnego. Udało się go zrealizować z okazji 30 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża.

Członkowie grupy mają zapędy aktorskie, stąd też bardzo profesjonalnie przygotowali spektakl bożonarodzeniowy pt.: „Co się stało z Pasterzami”. Przy okazji przygotowań do grupy dołączyły nowe, utalentowane osoby.

Członkowie Effatha starają się aktywnie włączać w życie Parafii i społeczności lokalnej spotykają się też we własnym gronie na bardziej i mniej poważnych dyskusjach, zabawach i aktywnych formach wypoczynku. Zorganizowali nawet jednodniowe warsztaty teatralne, oraz brali udział w dniach skupienia, połączonych z zimowiskiem.

 

 

Powiększ zdjęcie