[ strona 3 ] [ strona 2 ] [ strona 1 ] [ zarząd ]

 

 

Wielkopostne rekolekcje dla parafialnych zespołów Caritas w Myczkowcach

 

 

Kliknij aby powiększyć

 


 

Mikołaj 2008

 

W tym roku łączna wartość zebranych podarunków wyniosła 7910 zł, w tym 1630 zł to różne artykuły spożywcze i przemysłowe. Sporządzono 92 paczki, które przekazano dzieciom z rodzin wielodzietnych w dniu 6 grudnia 2008 roku w kościele parafialnym w Brzostku i kościele filialnym w Bukowej. Udzielono również zapomogi na kwotę 650 zł.

 

 

►Zobacz więcej zdjęć

 


 

Spotkanie formacyjne w Kołaczycach (październik 2008)

 

 

 


 

Pielgrzymka po pobliskich sanktuariach (26 sierpnia 2008 r.)

 

 

 


 

Chlebki Miłości

    

W Wielki Czwartek w Dzień Ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa Caritas parafialna przygotowała 400 chlebków wielkanocnych na świąteczne stoły. „Chlebki Miłości” zasponsorowała nam Gminna Spółdzielnia „SCh” w Brzostku na czele z Panią Prezes, za co składamy jej serdeczne Bóg zapłać.

Dochód z dobrowolnych ofiar składanych przy tej okazji zostanie przeznaczony dla ludzi potrzebujących.

 

                 

 


 

Mikołaj 2007

 

 

 

 

 


 

Spotkanie z Księdzem Proboszczem

 

Spotkanie formacyjne w Kołaczycach

 

Członkinie Caritasu

 

Na pielgrzymce w Zabawie

 

 

 

 

 

"Caritas to miłość"

"Radosnego dawcę miłuje Bóg"

 

Przed dwoma tysiącami lat sam Chrystus pokazał nam jak dzielić chleb wśród głodnych, wskazywał drogę błądzącym, uzdrawiał, błogosławił naród. Jego namiestnicy na ziemi, a szczególnie niezapomniany Jan Paweł II przez 26 lat pokazywał nam jak to można czynić we współczesnym świecie. Obecnie czyni to Ojciec Święty Benedykt XVI. Starajmy się więc ich naśladować w rozszerzaniu dobra i miłości wokół nas. Pamiętajmy o ubogich, dzielmy się dobrocią i tym co mamy z najsłabszymi i ubogimi a gest pomocy przyjmowany jest jako świadectwo braterskiej wspólnoty chrześcijańskiej.

     Parafialny Zespół Caritas w Brzostku działa już od 15 lat, a osoby zaangażowane w pracę zespołu czynią to nieodpłatnie z pobudek chrześcijańskiej miłości bliźniego.

     Przewodniczącym i odpowiedzialnym za zespół Caritas jest Ks. Proboszcz Jan Cebulak, który wspiera nas w realizowaniu charytatywnej misji Kościoła. Finansowo wspiera nas zbieraną składką podczas ślubów zawieranych w naszym kościele.

     W 2007 roku przeprowadziliśmy zbiórkę do puszek na ofiary kataklizmu trąby powietrznej i katastrofy autobusowej pod Grenoble, zebrano 1312 zł. Rozprowadzaliśmy cegiełki na kolonie letnie dla dzieci biednych. Zebraną gotówkę odprowadzono na konto Caritas w Rzeszowie.

     W miarę naszych możliwości odwiedzamy chorych i samotnych. Czynimy to szczególnie w tygodniu Miłosierdzia Bożego, a że jest nas mała grupa a potrzeby duże niestety nie dotrzemy do każdego.

     Możemy się pochwalić sukcesami w walce z alkoholizmem. Dzięki naszym staraniom, pomocy finansowej, załatwieniu leczenia odwykowego dwóch młodych ludzi zostało abstynentami.

     Caritas również pomaga potrzebującym poprzez rozdawnictwo żywności, odzieży i różnego rodzaju sprzętu, który dostajemy od ofiarodawców.

     30 sierpnia Caritas parafialna zorganizowała pielgrzymkę do Sanktuarium Błogosławionej Karoliny Kózkówny w Zabawie, do Sanktuarium Św. Pustelników Świerada i Benedykta w Tropiu i do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Po drodze zwiedziliśmy zamek w Dębnie.

     Tradycyjnie już, dziękujemy bardzo brzosteckim sponsorom za hojne wsparcie finansowe, dzięki którym i w tym roku zawitał do naszego kościoła św. Mikołaj w asyście rozśpiewanych aniołków. Obdarował on 87 rodzin paczkami przygotowanymi przez Caritas na ogólną wartość 6 957 złotych. Nie zapomniano też o dzieciach w Bukowej. Tam też dzieci zobaczyły i cieszyły się św. Mikołajem, a anioły rozśpiewane dodały wspaniałego uroku. Inscenizację mikołajową przygotowała młodzież gimnazjalna z Brzostku pod kierownictwem nauczycieli pani Ewy Raś i Alicji Czapla, za co serdecznie im dziękujemy.

     Wszystkich chętnych Parafian zapraszamy do pracy w Zespole Caritas oraz do niesienia pomocy bliźniemu w każdej potrzebie w Imię Chrystusa.